Hamil jarak dekat

Hi Assalamualaikum mommies , puteri sulong sy baru 6 bulan , tapi pagi tadi sy test upt setelah 5 hari lewat period, sy positive . Sy gembira tapi sy sedih tengok anak sy. Dia baru nak bermanja. Sy tak tahu la sy ready atau tidak . Entah la, bercampur2 perasaan sy . Boleh ke mommies yg berpengalaman mcm sy bagi semangat dekat sy 😌 . Btw, sy TTC 2yr utk dapatkan puteri sulong, ni rezekianak baru 6 bulan, lekat semula . Bahaya ke ya ? sy bersalin vacuum Nov23 last year. ada gdm on diet . Yg lain semua okay #ingintahu #bantusharing

3 Balas
Tulis jawapan

Waaalaikumsalam, mommies! Alhamdulillah, tahniah atas kehamilan baru kamu! Saya faham perasaan bercampur aduk yang kamu alami. Memang kadang-kadang, walaupun kita gembira dengan berita baik, tetapi terdapat juga rasa khawatir dan kebimbangan, terutama bila anak sulung masih kecil. Namun, jangan risau. Saya yakin kamu akan mampu menguruskan kedua-dua anak dengan penuh kasih sayang. Walaupun jarak antara kehamilan agak dekat, banyak ibu yang berjaya melalui pengalaman serupa denganmu. Penting untuk berbincang dengan doktor kamu mengenai keadaan kesihatan kamu, terutamanya selepas pengalaman bersalin sebelumnya. Doktor akan memberikan nasihat yang terbaik berdasarkan situasi kamu. Saya cadangkan kamu juga dapatkan sokongan dari keluarga dan rakan-rakan. Mereka mungkin boleh membantu dengan penjagaan anak sulung semasa kamu mengandung anak kedua. Ingatlah, setiap kehamilan adalah rezeki yang diberikan oleh Allah SWT. Teruskan doa dan usaha kamu, dan saya yakin segala-galanya akan berjalan dengan lancar. Jika kamu memerlukan lebih banyak sokongan atau nasihat, komuniti di sini sentiasa bersedia untuk membantu! Semoga segalanya dipermudahkan untukmu, mommies! 😌 #semangatibu #rezekianak https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

Samala kita. Saya anggap je rezeki walaupun hati kata tak ready. tp Allah tak hadirkan baby pd rahim yang salah. Allah bg maksudbya kita yangbdipih. bersyukurlah

VIP Member

Puan anggap je dpt twin..jgn lebihkan adik sbb jarak dkt sgt. Dua2 baby lg 😍😍