13 Balas

Saya pernah experience anak meragam kt kk sorang2 tanpa suami. Ya Allah Tuhan je tahu betapa berdebar & rungsingnya hati. Dgn nurse marah lagi, tempat duduk full lagi, sejam tunggu hampir nk duduk je atas lantai sbb anak belum pandai jalan kita kena pangku tp mujur tetiba ada yg bangun. Stroller tak boleh bawak sbb anak dah besar katanya bukan baby. Duduk dlm nursing room lama sgt kena aim & panggil sbb ada mak2 lain nk guna, dlm nursing room tu cuma ada 2 kerusi je pulak & diutamakan mak with NB. Nk duduk dlm surau tak dibenarkan. Serik sgt kalau ingat, mmg sekali je pergi sbb kita dah experience mcm mana. Unless kk awak jenis facilities mantap, luas & service cpt. Yg saya tau skrg kk baru semua service ok, kk saya ni kk lama yg agak daif, population ramai plak tu. So next tu saya g swasta. First swasta saya g kt clinic dlm hosp pakar columbia. Ramai org juga tp nursing room banyak, kerusi pun banyak kt ruang menunggu & selesa sbb aircond anak tak mengaruk berpeluh panas, cafe ada 2 dekat sgt dgn bilik2 doctor sbb 1 floor & while tunggu sempat la lalaikan anak makan2. Saya guna stroller je mudah, guard kt lobi sgt bantu bab bukak tutupkan stroller. Buku pink pun details, boleh pilih sorang gynae yg akan check kita sampai bersalin, tak tukar2 org & any complications dia boleh tackle kita ready duit je. Time check up kita bawak masuk sekali anak dgn stroller, siap nurse yg tolakkan, gynae pun suka main2 dgn anak. Pastu boleh tukar2 date appt ikut suka kita kecuali time clinic cuti (sunday/ph) so senang time blood counts or minum air gula suami boleh ikut jaga anak sbb time cuti. Cuma cons nya ada masanya tunggu gynae lambat sikit sbb dia tgh sambut org bersalin tp sepanjang pregnancy cuma 2x, pastu agak mahal & malam tutup huhu. Tp so far semuanya berpuas hati. Then saya pernah juga try g clinic wanita yg kt shoplot. Kecik je, parking senang dpn clinic pastu terus masuk takyah bawak stroller bagai. Yg ni best juga sbb lebih murah & appt pun boleh tukar ikut suka kita termasuklah malam. cuma cons nya tak berapa details buku pink but still acceptable by kkm tp kalau case berat2 dia tolak gov balik.

Sekiranya puan rasa tidak mampu utk menghadapi lmbt prosedur KK..puan pegi klinik swasta..lebih slesa & cepat.. mcm saya lebih kpd KK.. KK tmpat saya selesa..agak cepat.. yang pnting kita enjoy jaa.. misi2 KK saya anggap kita mcm adik diorg..kita bawak anak pun..diorg boleh lyn ank kita..check up ibu hamil sekali check up anak kecil kdg2...so, smua ikut kepada puan..tgk situasi puan & tempat puan..smoga dpt menjelaskan soalan puan..

Pengalaman saya dari anak first sampai yg ni tengah pregnant yang kedua, check up swasta. Sebabkan KK tempat saya terlampau padat & masa menunggu yg lama. Mmg kena spent duit lebih setiap kali check up. Around RM 250 tak lari la🥺 Masa fleksibel & tenang tak perlu tunggu terlalu lama. Contoh dia bagi tarikh next week utk check up, tapi kita tak dapat nak datang time tarikh tu. Boleh je wassap mintak tukar tarikh. Diorg layan kita mcm queen sbb bayor kan😬 Layanan ofcoz tiptop👍🏻 Setiap kali check up, mesti scan baby. Cuma bersalin je kt gov😊

Check up swasta ni ikut pada tempat biasanya. Ada yg murah sikit, ada yg tak.. Saya check up kat Klinik Dr Ana🥰

sy buka di klinik swasta.. kalau ada masalah kronik diorg akan refer to kerajaan .. swasta cepat dan efficient.. appointment checkup x perlu tggu lama mcm kk. bg sy dua2 ada kelebihan dan kekurangan tapi swasta much better kalau ada anak kecik sbb selesa dan x perlu tunggu lama dan boleh ikut masa kita

TapFluencer

kalau sy, sy lebih refer KK puan . tp kalau anak puan susah nak tenang, better swasta . nanti puan runsing nak handle anak kecik . faham sgt . utk anak tu, sy bagi dia jajan paling2 bagi dia HP supaya dia tenang utk seketika waktu . Faham sgt puan . semoga puan dpt jawapan ye

ada duit blh swasta. if tak cukup bajet krjn je, ambil no agak2 brp lama tunggu pastu layan la anak, boleh je bagtau siap2 nurse tu awak duk layan anak kat lain. anak xleh tinggal

Klau sblum ni preggy xda ape2 mslh, boleh je pergi swasta... Tp klau ade risiko, mk xnk mmg kne refer kk juga😅

Buka2 mana2 pun ble tapi Tanya wang poket dulu klu Ada lebih2 better p swasta sbb laju ……🤭🤭

dua Dua pn oky jgk sis dr sis jgk tp klu swsta apa apa drg akan Refer kk/hsptl jgk

Swasta tk perlu tggu.. sy swasta.. ikut masa kita

Soalan popular

Artikel Berkaitan