6 Balas

Saya 1st time czer, masa hari nak discharged dari hospital pakar datang tanya nak merancang mcm mana. Saya cakap nak rancang sendiri tp diaorang tak kasi. Suruh ambil depo. Dah habis pantang, KK set appointment utk cucuk depo. Kebetulan darah nifas saya dah hujung hujung nak habis sbb dia datang mcm keputihan cuma warna kuning/coklat. Once dah cucuk depo, darah nifas saya tak berhenti sampai skrg. Warna pun mcm darah period. Dah hari ke 64 dah, stress betul sbb menganggu kehiduapn seharian haih

Saya pun cakap benda sama. Tp diaorang mmg tak kasi lansungggg! Stress sbb darah mmg tak stop lansung lepas cucuk depo ni

saya czer april2020 pasang iucd bulan august2020 .. bulan 5 tahun ni buka ni tgh pregnant 3 bulan .. alhamdulillah..iucd lgsg x ganggu hormon sy

Pakai iucd tu, ada rasa x selesa x kat bawah?

sye 1st czer rancang sendiri je. yg 2nd ni czer jgak and msih berfikir nk amek ape. nurse dh tnye2 😅. tp husband nk rancang sendiri jgk.

buang luar sis + guna condom hehe. berjaya jarakkan 2y . elakkan bersama waktu subur.

saya xceaser. saya ambik depo. dah dua x kali cucuk. alhamdulillah xkacau journey penyusuan sy. anak sekarang dh 8m+

alhamdulillah sy stkt ni susu xdrop. dn baby cukup susu. mungkin awak stress sama. bila hormon kacau. sbb tu susu boleh drop

sy dlu awal 3bln amik pil Noriday. Nurse kata x kurangkan susu

Hr tu saya ada baca.. Pil noriday ssuai utk 6 bln pertama slepas bersalin tu.. Lpas tu, dia kurang berkesan dah

Implanon

So far ok je utk i. Susu meriah mcm biasa ☺️

Soalan popular

Artikel Berkaitan