8 Balas

Ank sy masa 7 bulan jatuh katil.. Kuat jugk bunyi , terkejut sy dibuatnya.. Tp ank sy menagis kuat.. Mk mntua sy ckp klau ank mnagis kuat msa jatuh tu ok.. Alhamdulillah cuma bengkak je sikit kt kpla tu.. Jd sy tuam je .. Dn peluk dia selalu bg kuat balik semangat dia.. Tp masuk 9 buln jatuh lg.. Sy x fkir bnyk trus bwk g klinik. alhamdulillah doc ckp x ad ap2 cuma baby terkejut je.. Bengkak tu doc sruh tuam je .. Erm soal ank awk. sy rsa lbih baik awk bwk ank awk g klinil check dlu..

Anak saya bnyk kali jatuh katil. Da la katil tinggi. Lantai plak simen. Saya x bwk jmp dr sebab xde sign muntah2. Tp saya Cepat2 tuam tmpt bengkak tu dgn ice, then sapu essential oil. Saya jual essential oil utk baby. Kejap je surut bengkak. Bole guna utk mcm2. Selamat utk baby sebab xde chemical. Baby nangis kejap je, sebab bau essential oil tu pon dpt tenang kan dia psl trauma jatuh katil

TapFluencer

batter sis bawa jumpa doktor sebab pernah jadi macam nie kat anak saya tapi mujur doktor kata tak ada pendarahan dalaman masatu dan doktor ada bagi nasihat kalau anak jatuh dan benjol² terus bawa emergency.Jangan biarkan lama² kalau terdapat benjol,lebam² keliling mata sebab kita tak tahu kesan pada tubuh anak.

lebih baik bawa je ibu.. sy pun risau anak sy umur 7bln lebih selalu jatuh.. harini 2× jatuh😞budak² tgh lasak mmang selalu jatuh lh kn.. tp kita risau takut apa² sbb kepala kn😞

jika ia membimbangkan mommy, bawalah ke doktor utk check up

VIP Member

Better bawa jumpa doktor sis.

lebih baik bawa jumpa doktor

Prgi hospital kerajaan sis

Soalan popular

Artikel Berkaitan