8 Balas

kalau sis boleh sabar tahan la smpai 6 bulan bg part mkn tuu betul2, kalau sis tak larat dgar nurse komplen2 sis try tuka susu.. tk nk tuka susu sis kurangkan oz dia janji kerap.. penat sikit tapi berbaloi sebab berat dia akan naik.. anak saya enfalac naik tk byk.. tukar s26 naik skilo2 now 5bln 8kg. buat 3oz tk ckup je saya buat.. nmpk bby kuat nyusu situu.. 😅

anak sy dulu asal bg susu dumex,ductlady s26,anfelac mesti die muntah balik....last² bg similac....alhamdulillah serasi.....tp now dh 10bulan tukar semula ke Dutch baby......alhamdulillah dh okey x muntah balik....bdn pon semangat...dgn selera mkn die tinggi......

Anak saya pun minum susu formula berat badan tak cantik. Lepas tukar susu badan alhamdulillah nampak dia berisi. Kena tukar susu yang boleh naikkan berat badan dia. Setahu saya dupro pun boleh naikkan berat badan baby. Tapi ikut kesesuaian atas baby juga.

anak sy dlu pon minum dutch baby.. berat semakin turun.. jadi mak mertua sy cadang suh tukar susu, beli susu snow yang megmilk.. alhamdulillah, berat semakin naik.. tp susu tu mahal laa sikit 😅

Anak start FM minum dupro. Berat badan tak naik banyak. Bila bertukar ke s26, alhamdulillah setiap kali checkup naik 1.2-1.5kg. Graf cantik je. https://s.lazada.com.my/s.5iy85?cc

Tunggu lg sebulan je lagi lepas tu boleh focus kepada pemakanan. Bg dia makan food yg boleh naikkan berat badan dia. Boleh follow happy baby foods malaysia kat facebook

tukar susu yg naikkan berat bdn. s26 gold ke enfalac, anmum,frisolac,snow.

tunggu smpai 6bulan..then fokus pd makanan

Soalan popular

Artikel Berkaitan