7 Balas

saya dnc masa tahun 4/4/2022 13w,pntang 2week mcm org pntg bersalin tp xmkn bnda pns sgt mcm lada tu, mntua saya prnah gugur dy ckp xboleh mkn bnda pnas sgt saya ikut ja..saya consume produk jrm kurma dhuha dan mustanir. dokte bg rest 6bulan, saya hamil lg n bersalin 9/4/2023, n now hamil lg due 17/2/2025

klau darah dh kering, blh solat dh awak, saya pon kejap ja drah keluar, lpas tu solat mcm biasa, kita bukan bersalin kn, maaf ya saya jrg nk buka app ni, sibuk sikit.

TapFluencer

dktr usually sarankan 6bln rest baru conceive semula. give chance utk hormon u stable and avoid pkara sama berulang. eat clean. both kena minimize consume junk food, air manis etc. if ada penyakit sblm conceive, kawal dlu. get active...klu hubs smoking, kurang2kan.

Baik sis tq.. sy ada t1 dm dr umur 18th ni je penyakit sy sis...tp alhamdulillah control jg gula

Sy tak d&c. Sy turun sendiri. Lepas 2 kali period . Dr kate boleh ttc balik. Alhamdulillah. Baby dah 2 tahun dah. Sy pantang je mcm org pantang bersalin. Jaga elok2 dalaman. Makan makanan sihat2. InsyaAllah subur.

Oo semoga sy kuat lg nk ttc ni..kdg harapan dah xde..🥹

saya d&c 1/4/2024 . saya tak makan ape². cuma pantang sama macam orang bersalin dan makan makanan sihat je . lebihkan sayur . alhamdulillah 17/8/2024 saya pregnant balik .

🫂 tq sis bg kata" semangat 🥹

Kalau tngok org komen cakap sbln lekat balik tu jngn ikut sbb bdn tak sama sy pantang 8 bln sbb tkut brulang bnda samaaaa.. Sbln tak bsmaa suami.. Makan jaga sbulan jngn ais

Oo ok tq sis

saya bulan 3/2024 gugur tepat at 7 weeks. tapi tk cuci, sbb gugur complete. bykkan mkn sayur hijau, folic acid. now alhamdulillah pregnant nk masuk 7 weeks

Doc sarankan 6bulan. Tapi rezeki saya dapat pregnant balik slpas 3bln gugur. Masetu xpernah skip folic acid dan pati delima gulsan

Oo nk try laa nnt klu jmpa.. tq sis

Soalan popular

Artikel Berkaitan