13 Balas

Kalau macam kes saya dulu, masa scan di swasta taknampak dah jantung baby(kantung kosong), dan dc swasta sahkan saya keguguran dgn tanda² darah yang turun. Jadi saya terus ke hospital bhgian kecemasan .. cakap keguguran. Masuk zon kuning, dr sana scan pun kantung masih kosong + takde jantung baby.. Lepastu tu dr kecemasan refer saya ke labour untuk rawatan lanjut sama ada cuci atau makan ubat saja. Dekat labour, last dr pakar puan scan. Alhamdulillah, kebesaran Allah, kantung yang nampak kosong ada denyutan jantung 😢. Sekarang tengah tunggu hari untuk bersalin . Semoga urusan awak dipermudah olehNya.

Takpe awak. Rezeki Allah dah tetapkan. Teruskan usaha dan doa ❤️🤲

Better awk refer kk dulu. Mcm sy dulu sy pegi kk. Doc kk refer sy ke hosp gov utk sahkan. Pegi hosp doc ckp baby dah takde denyutan jantung & doc advise dnc. Masa tu baby dah nk masuk 12 weeks. Sy tak agree so doc bg last choice utk tunggu 2 weeks, sbb klu betul2 dah takde baby akan turun sendiri. Ngam2 2 weeks baby sy turun sendiri sepenuhnya tanpa perlu sy lalui prosedur dnc. Sedih tp sy percaya percaturan Allah lebih baik. Skrg Allah gantikan dgn rezeki yg lain, baby pun dah 35weeks. Doakan sy selamat bersalin ye mummy2.. Sy doakan agar dipermudahkan semua urusan buat mummy2 semua❤️

Pengalaman sy gugur 12 minggu- baby x membesar + xde heartbeat. Sy pergi swasta. Dr suruh buat appointment cuci terus D&C harga 2k camtu. Sy nk kepastian yg sy gugur. Sy pergi hospital kerajaan pulak. Kat kerajaan. Dorg ckp kalau boleh jangan D&C. Dorg bukak rahim sy pagi tu. Petang terus keluar semua darah. Turun sendiri tak perlu D&C dah. Lepas 2 bulan sy pregnant lagi alhamdulillah skang baby 10 bln. Semoga semuanya dipermudahkan sis. Jangan sedih kalau gugur. Dr kata janin tu x sempurna jadi Allah akan gantikan dengan yg lebih baik. InsyaAllah

Takpe sis..xde rezeki..jgn risau..seeloknya jgn d&c lg...biar turun sendiri...doc akan bg mase at least 2 minggu tuk dye trun..then bru proceed dgn d&c...sis ade ape2 simptom tak? Bleeding or spotting ? 1st pregnancy sy mcm ni jugak...tp scan mse 12w, doc cakap xde heartbeat n bby dah stop membesar mse 6w lagi..doc pon diagnosed sy Missed Miscarriage..sepanjang tu sy xde simptom ape2..xde bleeding..genap 13w, bru ade spotting, then mlm tu janin trun sendiri..

Sis try makan ubat kuat rahim dlu ye,, at least kalau dia x dpt survive baby akan turun secara natural.. tak perlu kene cuci.. kalau kene cuci ni phm2 la tak smua rahim sihat lpas tu.. first gugur dlu bleeding 9 hari doc hosp pun suruh bedrest smpai baby turun sdiri..

Yee, hosp kerajaan.. sbb wad penuh mungkin tak tahan wad.. scan jantung baby tiba2 stop and saiz dia pun x mmmbsar mcm saiz umur spatutnya

tunggu next scan. kalau tak ada berita, call semula apa next step perlu ambil. selalunya doktor akan bagi masa beberapa hari untuk janin jatuh sendiri.

InsyaAllah sis. At least sy dpt merasa pengalaman pregnant walaupon skjap.

kene minta doc swasta yg scan ni buat surat refer ke hospital..ni dh kes kecemasan tak boleh tunggu lg kene terus buat dnc boleh memudaratkan badan awak

VIP Member

dulu saya masa kandungan kedua dan ke 4 jdi Kes mcm ni,scan jantung x jmpa,npk kantung ja,last2 gugur sndiri msa tu 12 weeks

Kalau jantung da stop tggu je masa dia akan turun sdiri.. sis pjuk baby baik2.. sye pun dlu cmtu da tahu xde hrpn.. tapi xnk kene cuci..

innalillahinailahiwarojiun. semoga dipermudahkan & digantikan dgn rezeki yg lebih Baik 🤲🏻

Aminn. InsyaAllah sis.

semoga dipermudahkan urusan awak sis😢

Terima kasih sis🙂

Soalan popular

Artikel Berkaitan