1 Balas

TapFluencer

Pakaian: Pakaian yg selesa dgn cuaca dan penyusuan. Getah rambut/ cekak. Stokin yg selesa dgn cuaca atau selipar dlm rumah. Maternity bra & panties. Better beli mama panties sesuai untuk czer. Tudung yg sesuai (mudah pakai dan selesa dgn cuaca ) jika bertudung. Kebersihan diri: Gel mandian herba. Saya guna brand Al Syifa', memang guna sblm hamil lg. Segar, boleh buat syampu sekali. Tak payah beli daun2 buat mandian. Untuk lenguh2: Saya beli lotion Mustajab hijau. Boleh sapu satu badan dan buat param pilis. Tapi sy jarang pakai sbb badan jarang lenguh. Mungkin cuaca panas masa tu, sy pulak alah dgn aircond, saya juga suka slow walk slps bersalin. Lgpun saya rasa sejuk bila pakai lotion tu. Ko dah setahun lepas bersalin, tak habis lg 😅 Beli buah-buahan tinggi Vitamin C; jambu batu, anggur hitam, oren, betik, pisang bust kudapan untuk pemulihan luka bersalin dan lawas. Saya tiada alahan dgn semua buah tu. Beli susu , biskut, oat utk kita kudapan utk elakkan lapar. Saya tempah tukang urut untuk 3 hari shj. Banyak lg lah.. Untuk penyusuan susu ibu lg..

Soalan popular

Artikel Berkaitan