20 Balas

Try pakai lotion ni skjp je surut.. tp yg penting kne make sure anak pakai baju nipis, and kalau berpeluh kne lap2 dgn air suam n tuka baju jgn bg berpeluh lame.. mcm ank sy bagi pakai baju cekci je dlm rumah mcm baju jenis tali halus cmtu.. pastu kalau susu meleleh dkt pipi besenye akan kne leher jgk kne lap dgn air jgn lap biase je.. nt akan hilan ruam panas tu..

boleh try dermoplex cream, dan kena selalu lap guna air suap. anak saya pakai dermoplex cream ruam cepat juga hilang. tpi sbnrnya kena try n error sbb kulit baby tak sama kan. ade yg boleh pakai sekian ade yg tkboleh. cream cetaphil pun ok tpi hrga agak mahal la huhu

Anak saya sebulan lebih dia start naik ruam panas. Banyak jugak dari tengkuk sampai pusat naik. Kepala lutut pun kena. Memula saya cuak jugak try sapu losyen apa kan. Tapi tanya nurse Dia kata biar je so saya biarkan. Ni dah 3 minggu elok dah kulit dia.

haritu anak saya pun ruam panas. even pakai krim yang doctor kasi pun still sama. last2 lumur badan dia dengan tepung ubi(dah campur dengan air). Alhamdulillah 2 hari dh okay. tiap baby lain2 kulit and try and error je mampu aslkan x memudaratkan

hi mommy bole try guna cream ceradan. ada dijual di farmasi atau guardian. ank sy dulu ada ruam byk kat mata pakai 1hari je terus baik..apply pagi ptg dh xde..mmg ssuai utk bby ada dia tulis dkt situ..

Tu kulit sensetif tu . Mcm anak sy mula2 mcm tu la smpai merah2 kulit sian dia. G klinik 3 4 klinik la last ade pakar ni dia bg ubat krim thyriod ke apa tah. Alhamdulillah licin kulit.

Ruang rumah berhaba panas? Sbb kalau ada kipas tp angin tu panas still baby tdk selesa. Baby ni kulit drg boleh tahan sejuk. Maybe boleh pakai pampers time bedung.

VIP Member

Mcm saya dulu saya bukak aircond sis. Anak saya kipas pun xjalan still naik ruam. Lpastu saya pakai cream dermexa baby / aveeno baby.. mujarab utk anak saya..

Try Allano Amway sis.. Kalau sis rasa tu mahal sgt sis blh try krim snow white jugak.. dedua ni ok utk ruam dan blh di guna xkira umur..😊

Sy sejak baby newborn sampai sekarang hampir setahun guna drapolene. sis cuba dulu kalau X okay boleh guna Aveeno baby nappy cream

Soalan popular

Artikel Berkaitan