16 Balas

Eleh entah yg ckp tu sembang lebih, bkn anak diorg yg dh sembang masa 2-3 minggu 😂 takpe puan. Org mmg ada je nk cakap tk fikir hati org. Kadang nak rasa diorg je menang. Abaikan dan biar je diorg bersikap mcm tu. Reti bersembang awal tk semestinya dh besar tu anak cerdik genius umur 7 tahun dah masuk uni ke kan 🤣

Mommy tak perlu kisah tentang apa kata mereka. Setiap baby ada keistimewaan sendiri. Contoh anak pertama saya baru belajar jalan bila umur 1 tahun 6 bulan. Saya punya saudara semua pun bandingkan anaknya kata anak saya lambat, saya pun senyum dan tak peduli mereka.

xyah ambil tahu org nk ckp psl anak puan.Org memang suka2 nk bandingkan anak dia la,anak org tu la.Dia ingat perkembangan baby semua sama agaknya.Abaikan la puan,klau fikirkan sgat ckp org boleh jadi geram,stress.Janji anak sihat,perkembangan ok.

VIP Member

anak sy pon msa awal² baby susah nk nmpk snyum n sembang...snyum dlm tdo je ada...tp skrg ank sy yg slalu snyum dn pndai ambil hati org..yg jumpa msti puji, x mragam, xmnangis pon..iya ke 2 3 mgu dah bsembang...haha..ignore je apa org kata..

Sama lah sis ank saya 39 hari masih blom pandai main . N selalu nangis org selalu CKP ank saya kepala batu , bengis Sbb suka berkerut . Ada yg kata emosi baby terpengaruh masa ibu mengandung

jgn peduli ckp org, setiap baby tak sama. Pastikan anak sihat, cukup minum, cukup tido. Baby baru satu bulan kejaannya minum tido je, normal tiada respon dan tak banyak perkembangan lagi.

mungkin anak puan pandai benda lain lebih awal drpd anak orang lain tu. x semestinya senyum je. biarkan je la dgn negatif diorang. yg penting puan x buat perangai yg sama

Jgn pedulikn org cakap apa mummy, asalkn anak sihat. Baru sebulan lebih tu..perkembangan anak2 kita ni lain2. Sapa ada cakap lagi camtu, tampoo skali pakai selipa hhaha

normal ja ...perkembangan bby semua xsma.bby boy sy pun xsuka senyum asalkn siat xmergam okla tu ..buat kita happy ja..5bln dah😃

ada baby jenis yg mahal senyuman dia. dia akn senyum pd org2 yg dia kenal shj. jgn peduli kata org. lain anak lain perkembangan.

Soalan popular

Artikel Berkaitan