11 Balas

size baby sis ikut usia kandungan tak.. saya pregnant twins jugak.. saya dh dua kali scan masa bukak buku pink n masa jumpa doc pakar.. dua2 scan tu tunjuk size baby sy besar dari kiraan LMP saya.. pakar ckp xde masalah cumanya sy risau pulak kot2 eftect pemakanan sy.. n yes mmg rasa nak scan je sbb nk tgk babies tp nnti kalau twins ni lps 16 mggu mmg doc akan pantau 2 minggu sekali kan.. so dpt lah tgk babies kerap juga

scan xmembahayakan kandungan. boleh je awak nak scan kerap. yang bahaya duit kita je byk keluar. hee🙈. nnt 18~26w boleh buat detail scan including 3d/4d/5d scan

bestnyaaa dpt twin ... scan biasa tak mahal pon boleh la nk tgk every week... tapi detail scan nanti jeh mahal sikit... saya tak sabar nak buat detail scan 20w nanti ....

sye tlg jwbkn ye.. slalu nye dlm range rm100-150 utk singleton.. klu twin hrga mgkin double

bley je.. sye scan every month.. kk+ swasta.. cuma after 36 weeks je scan every weeks kt hospital yg sye plan nk bsalin tu..

Tkde effect saya dulu pun mcmtu, statrt 24weeks mcmtu dah detail scan & rasa pgerakan baby, baru sy kurang pegi scan

Wow, bestnya dpt twins. Kalau x keberatan share laa pengalaman sis preggy twins ni. Alahan x teruk sangat ke ?

setuju..buat posting baru..share story mcmna lekat twins,simptom2 n alahan😁

takde masalh pun sbb scan tu guna soundwaves bukan radiation. Congrats for the twins! Enjoy your pregnancy dear

saya pun pregnant twin baru scan 3kali klu sis tiap minggu scan wahh bestnyaa

boleh je scan hari2, yg perlu limit kgunaan Doppler sbb ada kesan sampingan

apa susu bagus untuk tambah berat badan baby..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan