10 Balas

Mumy beli kat farmasi tu ,org farmasi tau x mumy pregnant..kita pregnant x blh mkn ubat sebarangan..kena consult oleh dokt...sian baby.. jom join group blh share and tnye apa saja https://chat.whatsapp.com/CFOQ5b1hBYd6K7g2iSdV0k

Dh ckp ngn org farmasi tu ngandung 6wk... Alhamdulillah Hari ni dh kurang cikit...

Saya haritu gigi rasa sakit denyut2 dan ngilu , masa tu preggy baru 7 weeks . Sampai nangis2 tahan sakit , atlast sy tukar berus gigi then pakai colgate sensetive . Also kumur2 . Alhamdulillah dah okay .

VIP Member

Sy kena tumbuh gigi masa awl pregnant. Tp doktor bg makan ubat. Better p klinik. Jgn terus p farmasi. Tanya yg lebih pakar. Alhamdulillah ok lepastu. Masuk trimester dua dah takde sakit gigi

VIP Member

Kawan saya baru je buang gigi.. sebab gigi mati.. baru hamil 7 bulan... kene refer doktor gigi juga kalau makin teruk sis

Kenapa x pegi klinik dulu. Nt doc akn bg ubt y sesuai tuk ibu prgnt. Bukn boleh suka2 hati beli ubt kt luar. Nt efek kt kndungan

Mmg nk g klinik.... Tp dh smpai klinik tutup plk... Xde info plk klinik tutup xtau Npe... Sbb dh biasa checkup ngn doctor ni.. Tu yg dh X thn sakit sgt terus g farmasi...

VIP Member

Sama la dgn sy,dh la ubt tk ley mkn nsib p klinik doc bg ubt antibiotik untk ibu pregnant,lega skit

Klinik gg

VIP Member

Msa pregnant ni kena rjin checkup gigi juga sis. Sbb boleh effect ke baby. Xboleh harapkan ubat

OK Tq sis

sama,6 week dan arini gusi bengkak..sy mmg nak pegi klinik nnt,skrg boleh tahan lagi

saya pun bengkak gusi....tumbuh gigi bungsu masa pregnant....

Saya baru 5w pn gusi bengkak.. Sakit sgt2..

Soalan popular