20 Balas

mama sy pun ckp kulit anak jd sensitif.. sy la tu salah sorg anak dia yg kulit sensitif sb masa dia preggy suka sgt minum soya.. kulit cantik, gebu tp sampai satu tahap sgt sensitif sy xboleh kena sabun basuh,mesti naik biji2 dlm kulit pastu pantang kena habuk habis bintik2 merah kulit xboleh main atas rumput kulit jd naik bintik2.. skrang sy preggy kdg2 teringin minum soya fresh tu sy beli minum je😅😅.. tp xslalu la beli jgn nmpak air soya depan mata sdh.. kalau kluar p kedai nmpak org jual soya je mesti nak beli... harap bby sy ok la kulitnya bila kluar nnti.. ssh jaga anak yg delicate skin ni.

betul ada yang kata kalau boleh waktu pregnant jangan kerap sangat minum soya, kulit mmg cantik waktu lahir tapi kulit anak kawan saya pun jadi sensitif. so dia nasihatkan saya benda sama jgn kerap sgt minum soya hehe

VIP Member

Klo awak xde alergik pada ap2 mknan xpe, tp kurangkn la.. mknan yg berunsur soya mmg boleh buat kulit baby kita jd alergik atau sensitif. My mom bg jek sye mnum, tp sekadar lepas mengidam sbb pengalaman dia mana ank dia yg xminum soya, kuning xtinggi n xde masalah alergik kulit.. cme awal pregnant sye pon boleh mnum fresh soya jek, mmg tawakal byk2.. lpas dah hilang mual dgn susu sye terus ganti minuman lain.. protein boleh gnti dgn mkman lain dont worry ☺️

Saya masa pregnant ank sulong mmg sgt suka minum air soya..satu hari byk saya minum..time lahir tgk kulit ank cantik halus putih gebu..doc pun puji..smpai la dia start masuk sek..kulit dia bertukar jadi sensitif..sbb dah keluar umah kan..gi sek kena matahari..klu cuaca hujan sejuk je, kulit dia ok..dulu sampaikn rasa mcm nk pindah dok Cameron je..so ngandung yg kedua n yg ketiga ni mmg tak akan minum soya lg..

Hi! Dulu my mom minum soya pastu adik lahir kulit sensitif. Tak tahu la orang lain macam mana. Now saya mengandung ada juga minum soya kdg2 tapi saya tambah air masak supaya tak manis sangat. And kalau nak try minum susu, try la susu HL, saya tak minum susu tapi susu HL tu sedap ada rasa vanilla sikit boleh la telan

sama dengan my mom waktu prgnantkan akk saya suka minum soya and makan taufufah bila lahir memang kulit anak cantik sngat tapi dia sensitif pada habuk and kalau sentuh dekat tangan dia trus bebekas merah..saya pun susu lain tak boleh telan tapi kalau susu HL boleh masuk 😅

hii. sy pun pregnant anak pertama. and sy memang suka sgt minum air soya dpd dulu. sy pun curious benda yg sama. sebab dh 2 org yg ckp anak lahir kulit sensitif. sy tengok kawan yg selalu minum soya pun anak dia sensitif. tapi, dah 33 minggu, baru org bagitau. 😅

yes my mom pregnantkan i dulu pun suka sangat minum soya.. so dari kecil memang kulit i sensitive sangat.. tak boleh pakai sembarangan sabun, kulit senang mengelupas.. so sis kurangkan la minum soya.. boleh minum tapi jangan selalu sangat la.. 😊

Dulu masa anak pertama saya minum soya homemade, ank lahir smpi skrg putih gebu 😅.. skrg pun pregnant minum soya tp homemade tiada jual so beli yg home soy tanpa gula (original).. rasa dia mmg mcm homemade apa lg klu masak suam2 sedap

Blh ikut cara ni tp jgn letak gula

kka ipar sy suka minum soya ni...tpi pada akhir kehamilan...anak2 dia smua tulang kuat..mksd sy dri lahir mmg bole rasa tulang kuat..😍 mngkin lain org lain pnyerapan

Masa mengandung sy minum campur ngn susu sbb mmg jenis x minum susu plain. Smpai la nk beranak sy minum. Alhamdulillah baby kuar sihat walafiat xde alahan apa2...

blh minum tp jgn byk2 sis,sy dlu addict minum ni..berat naek 2kg dlm ms smnggu..nurse suh stop tkut gdm..so jgn amal la ye wlaupun dia ckp less sugar..

Soalan popular

Artikel Berkaitan