8 Balas

VIP Member

Saya amalkan vco dari tahu mengandung sampai habis pantang. Vco bukan untuk mudah kan bersalin. Dia supplement untuk kesihatan Ibu & baby je. Ramai salah faham. Nak mudah bersalin, makan makanan berkhasiat, banyak berjalan, buat Jalan itik, makan nenas, minum air kelapa, bersama dengan suami sekerap yang mampu. Insya Allah, mudah bersalin. 😊

keraplah bersama suami dari kandungan start 8bulan ..banyakkan berjalan,buat renggangan seperti kita nak jalan itik..saya bersalin x koyak siap duduk atas katil melayan telefon tunggu nk msk wad biasa..alhamdulillah..byakkan baca surah yusuf

brgantung pd diri kita sis.. mcm sya, mgkin sya xsesuai mkn vco(softgel) sbb stiap kali mkn rasa brdenyut dkt ari2.. wlaupun dah 5bulan pregnant tpi tetap rasa so sya xbrani nk mkn dah.. kalau mkn pun mgkin masa nk brsalin nnti

VIP Member

kiranya selama ni kita tertipu lah dengan advertising MKD kat luar tu? Ada yang siap kata dia bersalin sampai terkoyak besar dan nak jahit ambil masa 3 jam sebab kulit rapuh. Yang itu betul ke?

Saya pon ada terbaca..banyak org jugak...ckp bila jahit kulit kita lembut mcm tauhu.. jadi tkot nak try..

Yg Memudahkn urusan bersalin tu Allah.. MKD xjdkn ap2 melibatkan proses bersalin pon pn. tpy dr sudut kesihatan klu nk ambil bole je. mcm supplemnt🙃

takda lhh..kulit rapuh or lembut tu kalau org tu mmg kulit sensitif..baru jahit koyak tb²

VIP Member

MKD tdk membantu dlm memudahkn bersalin sis😊

VIP Member

sy consume (mkdi) 30w 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan