26 Balas

VIP Member

Sis cak terai sblm p chek. Up Esok nya. sblm tu sis mkn ati aym.syuran bayam. Coto danging Sbp sa pun mcm tu sa mkn naik 11.05 alhamdulillah... Sblm nie 10.nurs ckp kalau trun suntik la 😅😅

Mkn peria yg cepat bg hb naik...hati ayam rebua boleh campur dgn mayo buat sandwich,hati goreng dan mknn daging merah..itu je petua sy.. minuman berkafein semua jgn ambi

Jarakkan makan heavy meals, minum air milo/teh/kopi dengan ubat 2jam .. Makan ubat KK berserta jus buah/ buah. InsyaaAllah doa byk2. Sy x ambil supplement.

Klo yg hb low Elakkan minum milo,teh dan minuman bercaffeine..utk tmbh darah.ambik hati ayam bayam jambu batu..

Makan tembikai...saye dari awal pregnant mkn..hb 15/14.5 xpnah lari dari tu..ubat kk saye xleh mkn..sembelit..

Consume jus mamariam. Saya before consume 9.9. After 2 weeks consume 10.8. After 1 months 11.6. Alhamdulillah

Saya ambil maltofer beli kt farmasi sis sedap rsa coklat isap2 je..alhmdulillah skrg sya 33weeks hb 12..😍

VIP Member

Try makan sangobion sis. Sy mula* hb rendah sy makan ubat sangobion untuk tambah darah. Hb cantik 12.4.

Saya pon 2buln leps drop, lpsto saya bli susu kurma kmbing ar rayyan, alhamdulillah hb naik tros

Lepas makan iron tablet yg nurse bagi try makan buah oren. InshaaAllah hb naik sis.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan