Due date bersalin

Ada tak mommies yg mcm saya? Ikut period due date sepatutnya 19/11/24 tpi bila scan due date 27/11/24 🥹 risau la hmm #firstbaby

4 Balas
Tulis jawapan

Ya, saya pernah mengalami situasi yang serupa. Apabila saya mengikut tarikh tempoh saya, due date sepatutnya pada 19/11/24 tetapi apabila diimbas, due date bertukar kepada 27/11/24. Saya faham bahawa ini boleh menimbulkan rasa risau dan kebingungan. Anda tidak perlu terlalu risau, kerana perkara ini adalah perkara biasa. Kadang-kadang, due date yang asal mungkin tidak tepat dan perubahan ini adalah normal. Saya cadangkan untuk berbincang dengan doktor anda untuk mendapatkan penjelasan yang lebih terperinci. Doktor akan dapat memberikan anda maklumat yang lebih tepat berkenaan dengan due date yang baru. Jangan terlalu risau, yang penting adalah memastikan ibu dan bayi sihat. Semoga semuanya berjalan lancar untuk anda dan bayi anda. Teruskan menjaga kesihatan anda dengan baik! https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

dia mmg akan lari sikitt week klau scan tuu sis .. sbb doc xdpt ukuran yg tepat dkt baby .. jgn risau, lmbt seminggu je .. kdang ada yg scan dpt due date awal sikitt, cmtu la ..

4w ago

Baik2. Thankyou sis 🥹🫶🏻

sy pun scan lmbt seminggu sis..dh tnya doc, dia ckp mmg kdg2 tarikh tu lari sikit

4w ago

Ok noted sis 🥹

saya pun sama.. date ikut period dgn scan tak sama.. rasanya normal kot