12 Balas

Biasa jer sis.. kekdg tarikh lari.. sy pun klu ikutkan last period da 14w tp klu ikut perkembangan scan 13w bby alhmdulillah sihat wktu scan 11w 5d hri tu dh aktif gerak, nari2 🤭 InsyaAllah slagi perkembangan dy elok, bby sihat.. sis jgn risau ye..

mybe sbb periode sis xtratur sama kot

selalu kiraan ikut scan sis. kdg prsenyawaan tu lambat. Kira doktor bagi E.D.D tu kira okey la tu. Macam kes saya kantung kosong smpai kndungan week 12. akhirnya gugur sendiri, skrg seminggu lebih berpantang.

moga awak mek na dimudah Kan urusan ye....kalau baby Ada insyaallah dia kuat Dalam Rahim...

Saya pun jadi .. kalau ikut period saya dah 15 minggu tapi bila scan janin baru 9 minggu . Jadi kena tunggu 15 minggu dokter akan bagi due date baru .. sekarang dah 38 minggu .. alhamdullillah ikut due dokter ..

jd baby ok je kan sbb lari byk minggu jgk tu

normal sis. sy pun mcm tu. ikut je tarikh doc bg. tapi nnt bila dah nk masuk 38 week kena jga2 mungkin akan bersalin awal. mcm saya. lau ikut bsalin 12 mei tapi 2 mei dah bsalin pada 38 week 4 day.

biasanya kalau mcm ni kn dr ikut saiz baby..mcm sya dlu klo kira period sya dh 7 weeks tp bla dr kira saiz dia ckp 10weeks..wlpun kita betul2 ingt trikh period kita..hmmmm

sy slalu update dlm tracker

same ngan sy sis . sy last period 18/1 . kalau ikutkan doc kate kamdungan sy dh brusia 13 week lebih dh tpi bila scan , baby kecik bru 9 week gitu

ikut date doc scan size baby

Haah baby okay je sis , berat pun okay .. dokter kata normal sebab persenyawaan lambat jadi ..

ooo xpa lah mcmtu

sis Mek Na, harap baik baik saja ya siss. Semoga di permudahkan urusan sis.😊

samo dengn kite... sbb jadi mcm nih .. dokter suruh refer pakar...sedih

sbb ank dlm kandungan kecik .. pembesaran die pon agak lambt.. so kene follow up selalu dengan pakar...

Sy last period 7/4 blm upt positive lg

Tarikh last period kita sama..tp alhamdulillah upt sy positif

Soalan popular

Artikel Berkaitan