3 Balas

macam saya dengan anak kedua, lepas lahir baby pisah dengan saya, xda rangsangan, susu lambat keluar,.. balik rumah tengok pampers baby kering nangis xboleh tido sebab haus lapar, suruh suami beli fm.. seminggu lepas tu baru susu banyak, tapi baby pulak dah nipple confuse, so saya pump. tapi sebab saya xda ilmu FM , saya xtahu anak saya kembung kerana FM, baby asyik nangis sampai xda suara, so saya xdpat jaga timing pump, sebab kejap2 baby nangis, saya nak tido rehat pun xboleh asyik bedukung baby, susu badan pun makin kurang. rupanya baby xsesuai susu tu, bila dah tukar FM baru baby elok kembung, elok susu badan saya pun dah kering ,sedih juga rasa, tapi xpa lah saya anggap ni semua hikmah dari tuhan. Apa yg jadi semua bersebab. sekarang saya ok2 saja.. baby baru 2 bulan.

kan sis. sedih tak dapat nyusu badan, nak buat mcm mana. dh cuba mcm minum booster utk banyakkan susu, tiba2 allergic pulak. hm. skrg ni baby sis minum susu apa? baby saya selalu masalah sembelit

Jangan stress sis, saya pun anak kurang menyusu badan dan sepenuhnya susu formula. Bila menyusu badan, tak sampai seminit dah berhenti sebab lambat keluar. Sama juga situasi saya, Mula2 pam susu dapat banyak. Skrg ni dah berkurang, saya cuma nak anak saya kenyang ja.. Janji baby sihat. Itu dah buat kita bahagia. 2 bulan dah skrg, 5.9kg.

Mula2 nak sepenuhnya bf, tp bila hari ke 4 cek kuning, mula beli susu fm. Sebab nak pastikan dia minum cukup ml. Beli dumex dupro ja, Alhamdulillah serasi dengan Baby boy, berak semua ok, susu badan kalau saya pam masuk botol pun dia minum ja. Jenis telan ke semuanya macam mak dia jugak 😄

TapFluencer

Ramai je ibu yg menyusukan anak dgn susu formula. Awak berikan anak minum susu pun, syukur... Tahniah! Tak kisah lah susu formula ke susu ibu ke. Asalkan beri susu pada anak dgn kasih sayang. Be a happy mom, anak pun akan ceria. Dah.. Dah.. Jangan down down. Up up up! 💕

terima kasih 🥹🥹🥹🫂

Soalan popular