9 Balas

2cm dah ada contraction ka sis? kalau ada,sis cari cara bersalin siti jamumall. teknik pernafasan utk cepatkan bukaan. kalau masih lg dirumah,sis kerap bersama suami,buang air kt dlm. jalan² sekitar rumah,duduk mencangkung,boleh mencangkung sental lantai tandas. lepas tu,amal zikir nabi yunus,minta doa pd Allah lepas solat. minta suami dan ibu bapa doakan perjalanan persalinan lancar dan mudah. minta maaf dgn suami kalau ada salah silap selama berumahtangga. memang proses persalinan kita semua tak sama,tp try la cara sy. Alhamdulillah sy bersalin 3 anak sy dipermudahkan. anak ke 2 sy,bukaan 2cm dah kuat sgt contraction. ambil masa kurang 5 jam sy bersalin. tp kalau memang sis kena czer,jgn takut sis. ingat nak jumpa baby nanti. sy doakan urusan sis dipermudahkan

Dulu saya anak pertama due 7/3/2021 . Tapi keluar awal seminggu . Dari kandungan 7bulan saya kerap bersama dengan suami sampai lah hari yang saya nak bersalin saya bersama . Sebab doc kata air mani suami mempercepatkan untuk kita bersalin . Kalau exercise jee pun tak ada guna . Kena seiring dia kata kalau nak mudah bukaan tu . Tepat 39w turun darah bukaan 2cm pergi hospital 1 pagi , 2 petang dah bersalin bukaan 8cm . Cuba lah sis bersama selalu dengan suami . InshaAllah nanti buka jalan tu 🥰🤲🏻

mksud bersama suami tu lps dalam ke sis? xpe ke kita lepas dalam, sy da 38w

cba bersama gn suami..insyaa ALLAH cra tu bole mmbantu..sy bersama gn suami subuh hri same pech ketubn di rumh..ptg tu jgk bersalin..doc Suh bersama utk mmbntu isteri buka jln.. alhamdulillah 3 ank sy smua pech ketubn di rumah..

terima kasih semua yang bagi balasan positive. saya dah selamat bersalin baby boy jam 9.21pm tadi. alhamdulillah. doakan anak saya berada di Nicu sbb taknak nangis, tapi dia aktif bergerak

awak dh try pusing2 jalan dekat mall x..sy try jln pusing2 mall sebelum serah diri chek2 jln terus ade bukaan 3 cm dh..kna serah diri awal sb ade gdm huhu

moga dipermudahkan segala urusan awak nt 😊

sy dlu no 2 pon sme.. sblom due tu sy minum milo dgn butter la.. sy jln itik la.. ngam2 due dy nk kuar..

kena bykkn bersama suami jugak selain exercise n byk berjalan

selalu aktif..bole bersama suami..

mnum la air selusuh

Soalan popular

Artikel Berkaitan