4 Balas

Sy di diagnosed with placenta previa type 1 2cm dr jarak laluan.. Tiada bleeding.. Refer hospital sbb doc xlew nk scan uri baby Sy dh 4 hari kat hospital.. Tunggu 2 weeks br doc scan blk tgk naik ke x uri tue.. Jgn bnyk bergerak ya sis.. Ikut medical tiada apa2 boleh buat Sometimes dia naik.. sbb mcm sis masih awal lg nk naik tue.. sy 30weeks2day Klu ikut petua ramai ckp sujud lama2 time solat.. Doa bnyk2 minta Allah permudahkan 😇

Aah. Skrg kena bedrest aje. Harapnya uri naik lah. Semoga urusan kite semua dipermudahkan. Aamiin

sy 29 minggu, doc kk scan uri kat bawah tp tak konfem... jd sy p scan klinik swasta, doc kata jarak dgn laluan 2.6cm... tp tu la kena tunggu kk bagi tarikh scan kat hospital utk konfemkan.. tp sy takde bleeding apa.. sy baca banyak yang naik sendiri tambah2 lagi bila dah hujung..ramai suggest utk bykkan sujud ... kita doakan segala yang terbaik utk kehamilan ni.

Saya pon bila suami cakap bleeding tu saya blurr. Saya mcm eh aku bukan period kenapa bleeding 😅 rupanya sbb uri kt bawah. Doc ade suggest buat senaman duduk atas gym ball, sujud lama waktu solat. Angkat kaki ke dinding. Buat bentuk L. InshaAllah boleh bantu uri naik. Semoga kite semua dipermudahkan urusan nak melahirkan. Aamiin

sy skrg 29w.. di diagnosed as placenta type 2. jarak 1cm. ada spotting pinkish je. terus DR standby nk operate. inject dexa, mexa. nasib baik spotting tu dh stop. tak jadi operate. kalau tak kesian bby prem.. lagi seminggu scan balik. harap2 naik la uri tu. kalau boleh taknak czer. skrg ni berdoa dgn bersujud je bnyk2..

Saya pon tgk 28weeks ni ade check up dekat kk then 32weeks ade kena follow up dekat hosp. Sis kena inject dexa? Org cakap sakit gila dexa. Nak baring pon tak selesa. Semoga urusan kite semua dipermudahkan. Aamiin

secara medical nya, uri ni tak boleh naikkan/turunkan. dia akan melalui proses semulajadi iaitu akan naik seiring dgn bayi membesar. in case tak naik jugak, memang tak boleh buat apa.

samapi minggu 34 kalau tak salah.. kalau minggu 34 tak naik jugak, bergantung pd tahap serius tak uri kat bawah tu, sama ada perlu ceazer atau masih bole bersalin normal.

Soalan popular

Artikel Berkaitan