1 Balas

VIP Member

Awk jgn rsau..saya pun pernah lalui pkara ni 3x dh..1st misscariege masa 14minggu sbb tlebih bt kje dktor ckp..lepas tu sya rest dlu tenangkan fkiran..yg pnting awk kne redha dgn pmergian & ujian Allah ni..& lbih baik awk share apa yf meridaukan awk nid gn suami supaya boleh dua2 bkerjasama mlalui masa2 genting ni so that we feel his there for us bkn bila kita simpan sorg2 nnt kita rasa mcm beban sorg2 & nnt timbullah conclusion awk sendiri ckp suami xamik berat apa yg kita lalui..padahal semua ni mcm mna awk rasa xnak bebankan dia,kne share jg sebab hbingan suami isteri is sharing everything & believe in each other.awk kne setiap mlm sblm tdo muhasabah diri & cuba senaraikan apa yg awk ada utk dsyukuri .kita rasa ujian kita besar tp ada org lain yg d uji lg besar lg dr ni..saya ada tumor yg kacau hormon saya smpai kan mmg bila dpt pregnant je misscarriege & 3rd tu saya anembryonic pregnancy,ada kantung tp baby xde..lepa tu mmg sye sedih sgt2 & rasa sya xdpt nk bg zuriat pd suami kami dh 4thn khwin..tp bila kita share pd suami & alhamdulillah dia phm ..kita akn rasa bebanan tu ringan sikit sbb ada ssorg utk kita kongsikan..byk dgr ceramah agama & kuatkn ilmu rohani kita supaya xtpengaruh dgn bisikan syaitan (negative toughts) tu..kuatkan diri krn Allah ..skrg ni bg tenang & bg diri awk btul2 bsedia utk mula nk usaha mengandung lg..lbih baik bia rehat dlm 1thn utk bg bdn rahim sihat spenuhnya & emosi awk..bkn nk suruh lupakan kandungan tu tp jd kan ia pengalaman kita mnuju ke arah mjadi sorg ibu..dekati org2 yg positif & jauhi yg negatif.awk tnm dlm diri awk bahawa blm rezeki awk lg,tp syukur Allah dh bg awk rasa mengandung walaupun skjap.ada org lain dluar sana yg langsung xdpt nk merasainya.sentiasa bsyukur k.Allah sentiasa ada dgn kita,jgn ssekali lupa perkara tu.

Soalan popular

Artikel Berkaitan