6 Balas

hi sis! kalau ikutkan kiraan tu mmg sis masih 1st trimester 😘 follow the flow sis, banyakkan bertanya saudara/kawan terdekat yg dah biasa alami pregnancy, baca article dipercayai & tanya doctor. setiap mommies alami alahan lain-lain, ada juga yg tak alah langsung 🥹 macam saya, 1st trimester agak challenging + mental tak kuat 🥲 saya kena hyperemesis gravidarum sampai warded. usually muntah dalam 3-5 kali je tapi ada 3 hari berturut muntah sampai 8-9 kali, takdapat makan/minum walau air suam. bahaya ye, mommies jangan ambik mudah tau. gi emergency, doctor check saya & terus tahan ward masukkan air, monitor air kencing, injection semua. dah dehydrate sangat + sangat membahayakan kandungan - fuh takut bila ingat balik. saya rasa kuat sebb ingat anak dalam perut 😭😣 saya pun baru kahwin bulan feb 2023, alhamdulillah rezeki awal bunting pelamin so mmg zero knowledge ❤️ end up, saya berhenti kerja sebb takdapat cooperate dengn waktu kerja. saya balik duduk dengn family sekejap jauh dari suami 🥹 terpaksa berkorban sebb setiap masa mual, pening, rasa nak pitam. alhamdulillah, masuk 2nd trimester ni dah okay sikit, ada je mual tapi tak seteruk dulu. tenaga pun bertambah, seronok tengok baby bump kita sendiri nanti hihi, lagi semangat 😆 sis semua yg tengah 1st trimester tahan sekejap tau, inshaAllah nanti masuk 2nd trimester alahan beransur hilang/kurang! ❤️🥹 jangan sesekali give up & jaga diri baik baik - jangan bandingkan diri kita dengan orang lain 😘 kalau rasa takboleh makan, sis boleh cari alternatif lain. makan dalam kuantiti sedikit tapi kerap ✅ banyakkan minum air masak atau boleh juga minum 100plus tanpa gula-tanpa gas / air glucose kalau muntah ✅ kalau kerap migrain/pening, banyakkan berehat & tidur cukup waktu! abaikan orang-orang yg cakap “ala perut kecik lagi tapi alahan mengalahkan org lain” 😡 ingat, badan kita tak sama tau! kita yg pregnant & kita je rasa betapa exhaustednya badan kita 🥹 time 1st trimester, mmg kena jaga kandungan baik-baik ❤️ semoga urusan sis & mommies semua dipermudahkan tau! enjoy this pregnancy walau perit alahan anda, we can do this!🥹

Normal sis. Im in my 2nd trimester pun still alahan. Some mommies sampai bersalin pun ada alahan. Cuba minum banyak air kosong and rest. Ja gan stress stress. If migrain berterusan jumpa dr ya. Take care dear

sy masuk 13w masih muntah2 lg,mkn pn xbrapa sgt..tp pksa dri juga mkn sikit wlaupun kluar blk...mkn buah2 ke ape utk knygkn dri lpar.

sy dah 17w..masih mabuk loya..sentiasa pegang minyak angin sapu2 kt kepala hidung..heheh..

Sy dah 15week 2 hari.. Tp masih sama alah... Harap bertabah la

sy dah 15w tp mbuk lg. mkn je mntah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan