19 Balas

Org dulu2 ckp jgn beli awal sbb tkut kita meroyan/xleh terima kenyataan kalau berlakunya keguguran.Atas kita la nk beli bila2. Skrg mudah beli online. Kalau u 1st mom , ikut cara pembelian mommys yg bnyk pngalaman supaya xmembazir n mnyesal beli itu ini.Beli sikit2 je utk pakaian . Lgi bagus beli pkaian 0-3/6bulan trus. Berbelanja kena bijak.

VIP Member

Saya due bulan 10 , alhamdulillah dah start beli sikit sikit , tapi baju baby pakai apa yang ada je sebab tengah pregnant anak no 2 , baju anak no 1 ada lagi sauk je 😂 just beli sikit jer untuk tambah . Anak no 1 laki , second insyaAllah laki jugak . 😁

Alhamdulillah sy dah beli, excited tunggu BBY 1st setelah sekian lama tunggu LPS 12tahun kahwin, suami paling excited dah Bli mcm²..kandungan dah nk masuk 7bln dah akhir bln ni, sy doakan urusan AWK dipermudahkan, doakan Sy juga ye ☺️👶🏻

saya pun tunggu 7 bulan baru beli. bukan ikut petua. nurse pesan kat saya 7 bulan baby dah sempurna sifat and baru boleh beli barang baby. kalau bawah 7, risiko gugur tinggi. tapi kalau nak beli awal pun takde masalah. ikut kemampuan

Sy dh beli sikit2 masa sy preggy bulan ke 4 lagi. Sbb kitonyo tk mampu beli segedebuk skali 😂 depends pd u la mommy. Petua tu dgr boleh tp zaman serba mahal skg ni tk releven nk ikut. Sakit nya kita nak beli.

betol laa tu

saya apanpun tak beli lagi dah masuk 6 bulan. tapi ada buat saving untuk barang baby. . ujung bulan 7 baru nak beli sikit² 😅. berslin dijangka bulan 10. moga ALLAH mudahkan urusan kita semua. aamiin.

Alamak! Petua orang tua2 tak semestinya kita kena ikut. Barang baby pun mahal jugak tau. Melainkan awak takde masalah nak keluarkan duit segedebuk beli semua. Minimum pun 1k tau.

betul laa tu

saya due 10/10.. mmg dah start beli brg sikit2..tak mampu nak beli dlm mase 2 bulan sebelum bersalin sbb barang semua mahal2.. plus sy firstmom, terlebih excited 🤭

Saya due bulan 10. Pun takut nk beli awal2 sebab petua org tua kena beli 7 bulan.tp sy start jugak beli masa 6 bulan.tu pun dah kelam kabut😅

macam saya pulak saya beli bru 6 bln sye buat persiapan untuk brg pantang dlu dh 7 bulan bru fikir barang baby pulak

Soalan popular

Artikel Berkaitan