11 Balas

sy dah masuk 20minggu 5 hari ni bru je klmrin rasa tendangan bayi😂 itu pun laki aku yg p dekat nak rasa konon bayi tu, skali dia tendang 2 kali ye😂tekejut sis😂ni klw sy nak rasa bby punya gerakan aku srh laki aku dkt dgn perut pegi rasa😂bru lh aku rasa bby tu begerak😂mungkin bby ni nak dgn ayah dia je kot😂

hahahahahaha knnn🤭

Sy 20 week juga tp masih xd rasa tendangan juga lagi. Da anak ke3 ni. Sy pun lupa anak pertama n kedua da brpe week baru rasa tendangan😅 ble scan baby bergerak aktif je. Cme blm rasa lg tndgannye.. Perut tebal mungkin. Hahaha

saya dulu mcm ni la... mcm x da rasa... confius tendangan ke dia main2 je sbb kdg2 rasa mcm geli2

Sama la awak sy skrg ni dah masuk 21 weeks tapi tak rasa lagi, haritu tanya doctor, doctor kata usually first baby memang lambat sikit rasa, sampai 24 weeks. Kalau dah lebih dari tu kena rujuk doctor ya sis 😊

Terima kasih sis share info. Saya pon ank pertama jugak. Kdg rsa betul ka aku ni mengandung, kenapa xgerak2 pon😂

sy yg 21 weeks pun xrasa lg baby kick. 1st baby lambat sikit. tp kitonyo excited. tp kan semalam ntah mcm mana terasa baby mcm aktif. ada pergerakan berkali² apabila disentuh.

normal lg tu. sy pun baru rsa 22w. tu pun halus², 24w baru kuat. kadang² tu faktor lampiran perut kita pun bwa kesan, de yg tebal lmbat rsa, klu yg nipis cepat rsa.

sy mula rasa 21 week tu pun x kuat.now 22 wek bru dia aktif sikit.ank 123 lupa time bila rasa..🤣8 thun x merasa now bru merasa lgi,kdng rasa ngilu

chill2 27week baru mommy boleh kira kick...20week still early n normal klu xprasan..klu rasa pun siiikit je halus2 cmtu

Saya 17 weeks lepas ayah dia sembang dgn dia terus dia aktif menendang dan bergerak sampai skrg

Kann. Bonding anak dgn ayah 😍

Normal sis.. Saya 24 minggu baru rasa

cuba awk dduk relax usap2 perut dan panggil dy..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan