2 Balas

Hi sama kita bersalin columbia asia. I bersalin last year. I cuma bawa: -Baju mommy -pad mommy (hospital ada provide tp i tak suka their pad cos this was my second time di columbia asia yg sama so i tahu brand apa pad dorang bg) -selipar mommy utk pergi toilet -baju discharge baby (termasuk bedung, mitten, topi, barut) ni bg pada nurse time hari discharge, nanti dorang pakaikan siap2 kita tinggal ambil baby yg dah siap cantik2 & balik terus Perkakasan baby termasuk dlm baby care cost RM 1.9k which are: -Pampers (columbia i punya applecrumby & dorang bg 1 pax bawa balik balance yg baby belum guna) -Alat mandian -wet tissue -free toy -freebies like breastpad, baby bag etc

itu la . hahaha . nervous sngt dh ni . tingl brpa bulan je lagi awal bulan 10 . 2/10 due . doakan sya tawww . hehek . thank you dh bgithu . 🥰

Saya takde pengalaman bersalin di Columbia Asia. Saya bersalin hospital swasta lain. Sebelum bersalin nurse ada bagi senarai barang yang kena bawak. So saya bawak - Baju discharge mommy - Baju discharge baby *Yang lain semua hospital dah sediakan. Tambahan baju suami saya bawak 2 pasang.

Most welcome. 😊 Semua yang saya bawak tu muat dalam satu bag kecik 🤭

Soalan popular

Artikel Berkaitan