4 Balas

Sy plk dh 36w..bby size 34w…Dr KK suspect iugr/sga..lps pi hospital jmpa pakar, tgk pkmbgn bby semua ok, aliran drh ke bby pon ok, Dr ckp xperlu risau sbb semua bkmbng baik cuma size je kcik sikit mybe fktor sy yg mmg kcik , suami pon kcik je..khmis nnti kne scan lg utk tgk pkmbgn, klau xmbesar mybe kne pksa bersalin..

Yes iugr.. awak masih checkup kk tak? Walau dh jumpa pakar setiap minggu? Itulah pakar kata byk kes cmni. Kiranya common case tapi serious dan perlu pantauan pakar. Risau baby mati dlm rahim. Once kurg gerakan pon pakar kata terus ke emergency bhgn pac. Maybe kene bersalin terus.. semoga dipermudahkn urusan baby kita ye mama . Semoga ada keajaiban dri Nya. Yang penting sihat mental fizikal walau sizenya kecil❤️❤️

Anak 1st sy baby kecil.. Masa tu pula uri sy dkt bawah.. Jd start 35w dh kena warded.. Hari2 kena buat ctg.. 35w 2d ctg x berapa cntik.. Terus emergency czer.. Last scan 1.9kg.masa lahir 1.6kg.. Alhamdulillah paru2 dh matang.. Semua okey.. Cuma size baby je yg kecil jd kena duduk nicu smnggu.. Dan scn smpai berat 1.8kg

saya sama mcm awak.. smua okay prut je x mmbsar.. risiko ke?

awakk jadi kalau kes mcmni tak kene bersalin awal ke? saya pulak baby 34w, saiz 32,, minggu dpan kene refer kk balik.. spatutnya dtg balik scan 36w nnty.. ade hikmah nk buat scan 5d kelmarin baru dpt tahu..

sya pun sama mcm sis, baby 34 weeks tp saiz perut baby kecil 32 weeks... tp doktor pakar nak tgk...tunggu lg 38 weeks bru doktor nak tgk..tp skrg perut kerap sakit mengeras...kdg sampai pinggang

TapFluencer

sama la kita sis. saya 33w tapi perut 29w 😅 berat and size anak dlm perut, doc cakap ok. berat pun 2.1kg. as long as doc cakap ok tu, alhamdulillah lah. taknak fikir sangat. 😅

Berat normal dh tu. In sha Allah sihat2 shj. Sy ada dpt info dri kenalan mak mertua sy yg alami mslh sama. Katanya byk doa, yakin dgn Allah. Tenang je. Sbb dia 2x alami kandungan yg sama. Lahir2 sihat juga. Chaiyok mummies, yg penting mkn sihat2 ya🫰🏻🫰🏻🫰🏻

Soalan popular