13 Balas

20 weeks to 28 weeks are the best untuk gender scan sis. Bagi saya terpulang pada kita nak prepare barang baby bila. Tak perlu ikut kata orang. Tiada istilah terlalu awal. Kita nak senangkan diri kita. Bukan diri orang. Ini pendapat saya ya. 😊 Saya sendiri lepas dapat tahu gender dah prepare barang sikit sikit. Saya buat details scan masa 20weeks.

@Hani Nazirahh seeloknya sebelum 28weeks.

pergi je klinik, 22-24 weeks dah boleh buat detail scan. 28 weeks tu dah boleh dah kalau nak scan jantina. kalau 31 weeks nanti dia dah besau sgt tukang scan pun susah nak cari angle untuk amik gambo jantina. ppeduli apa org tu kata,anak kita kan kita yg mengandung kan.. haha.. no preparation is too early,preparation is supposed to be early. moga urusan awak dipermudah sis..

20w elok da bt details scan skli.. Dia check sume skli gender bby.. Mse 20w ke ats da clear da.. Klau ank boy lagi clear.. Sy haritu ank first 16w scan terus nmpk bebird..rase mcm awl sgt tpi mmg betul ank laki😆😆.. Sekrng ank no2.. Sy g bt details scan mse 20w..nmpk berbird lagi.. Lega rase sbb da tau jantina.. Bru bleh beli brg bby..

boleh dah awk scan...scan gender dari 17w dh boleh dh...sy skrg dh 22w..dari 17w dh nmpk dh gender..20w6d sy buat details scan..semua dh jelas ..kalau Ada rezeki lebih better buat details scan terus..masa yg plg sesuai details scan 20-24w..

sy baru 21 weeks tp barang baby banyak dah beli 😂 first mom dia punya excited tu lain mcm. sy beli je baju yg unisex. tkpe pedulikan apa org nk ckp. beli sikit2 nti perut dah besar nak jalan shopping pun dh tk larat sgt dah.

better chek masa 20week atleast kita tau perkembangan baby kita ,nnti next blh scan lagi heheheh , klw dngar ckp org mmg lepa sruh lewat² ,buku pink pon suruh bkk lewat pdahai nurse kat kk pon galakkan buka buku 8/9week .

20weeks above dah boleh dah scan. Lantak pi la org nak cakap apa. Your time your money hehehe. Apa salahnya kita sebagai mummies excited nk tgk gender kan. Scan jer sis. Janji you happy ☺️😘

terima kasih bagi semangat ❣️

buat details scan je awak.. tu lagi tepat untuk tau jantina baby. lagi boleh tau keadaan baby kita macam mana sama ada normal atau abnormal.

Saya scan 15w haritu dah nampak bebird pastu scan 17w nampak lagi bebird🙈 doc tunjuk awal hehe

Saya 19weeks dah nampak gender dah. Start 22weeks saya nak beli barang sikit sikit

Soalan popular

Artikel Berkaitan