βœ•

8 Balas

Macam saya, sepanjang pregnant ni memang tak pakai langsung skincare. First trimester haritu teruk jugak breakout muka saya, jerawat laaa, bibir saya kiri kanan merekah pakej koyak sikitπŸ˜‚ mak dengan kakak saya pun stress tengok muka saya kusam macam takde seri langsung. Dah la saya memang jenis suka melawa dari dulu. So nampak pelik bila saya tak guna skincare dengan make up πŸ˜‚ Ada la cuba beli skincare untuk try nak rawat muka, tapi semua tak jalan. Sudahnya saya biar je. Masuk 2nd trimester muka elok sendiri. Sekarang dah 3rd trimester kulit muka saya dah jadi macam before kahwin. Tak ada jerawat langsung. Parut jerawat pun dah hilang semuanya. Sabar ya sis, inshaAllah nanti okay balik kulit muka awak. Maybe hormon pregnancy, so ada effect pada kulit muka. Hormon pregnancy ni memang banyak effectnya pada kita. Anggap je awak tengah berkorban untuk besarkan baby dalam rahim. Janji husband kita faham and selalu kata kita cantik, dah laa πŸ˜‚

saya tak pakai skincare apa2 sepanjang pregnant sbb takde mood lansung nak jaga muka n melaram..cuma cuci muka guna cleanser senka je.da bersalin nt harap dtang la mood rajin nak jaga muka.

VIP Member

I guna Kain norwex je. kdg guna cubremi Tu. Tu pun 2nd trimister baru Ada selera nak melawa sikit asal touchup. trimister pertama mmg langsung x pakai skincare, just guna Kain Norwex Tu je

Saya pakai produk dari klinik dermatology sebab sblm mengandung ada mslh acne teruk. Lepas dh ok and mengandung,doktor suruh stop krim sapu. So pakai je cleanser ssuai utk preggy

sy pkai innisfree..siang krim pelembab..mlm sblom tido pkai pelembab anti aging..nti bangun pgi cuci muke rse smooth n shining je kulit..

terima kasih semuaaa yg sudii share tips and pengalaman koranggg..really appreciate it..πŸ’“πŸ’“πŸ’“

pakai sabun baby untuk kluarkan sisa2...

saya guna simple beli kat watson

Soalan popular

Artikel Berkaitan