14 Balas

Nak puasa tapi tadi 10.30 pagi pergi klinik dah lapar n kentut2. Adesss... Balik rumah cepat2 masak n makan. Baby 18w 2d sekarang. Memang xpuasa la lagi. huhu... 😅🥹 Addition, baru hari ni betul2 rasa baby gerak2. Sebelum ni rasa sakit denyut2 je. Sabar je la. Baby aktif dah rasa. Malam2 pun kita dah tdo pun terbangun. Ni xtau pukul berapa boleh tdo balik. 🤣

sy 18w5d, half day shja mampu, 2.30 berbuka, sy rase loya, pedih ulu hati, nk muntah, mcm gastrik dh dan perut rase cramp, sy tahan dr pkul 11 start rasa lapar, tgh smyg zuhur 3 kali nk termuntah, lps tu terus berbuka. terus hilang segala sakit dan baby jd aktif sgt. esok nk cuba puasa full inshaAllah

Saya pun mcm ni. Dapat puasa 1st day je full.. seterusnya separuh hari ni. Perut pedih sgt2 ngan kepala pening

alhmdulillah masih bertahan. sbb esok kne buat bsp nurse x bg pose so 2 hari ni pulun dulu la. tgk bby masih aktif smpai petang so kita pose je. tp kn klo bby aktif ibu je rasa lembik nak pitam x buka x pe ke? kita sejak preggy no 2 kerap pitam. btw saya da 19week

bab puasa time bsp x sure kne tnye nurse masing2 sbb nurse saya mmng x bg puasa yang bab nak pitam tu terasa sekejap je lagi beberpa minit nk berbuka. lepas buka alhmdulillah okkk ja

saya 18w4d, alhamdulillah masih bertahan puasa walaupun 1st day dah lembik sbb sibuk bekerja ke sana ke sini. Kaki lenguh sgt2 & sakit kepala waktu petang tp cuba bertahan sampai waktu berbuka. Moga ibu2 sihat & kuat bulan puasa ni 💪

Sy 18w3d bertahan puasa tapi tak buat kerja langsung, sy tidur sepanjang hari Petang ikut suami pergi bazar, tahu2 je sy pitam dan hampir pengsan. Terus sy duduk dekat bawah ya tapi sy takde pon rasa penat masa jalan2 tadi tahu2 je dah pitam

sye bru 16week. first puasa da kna sembelit. skit sgt time nk berak tu. jdi sye puasa separuh hri. tu pn bnykkn minum air mineral n mkn buah bgi kmbali cam biasa.

VIP Member

klau pening, perut cramp, baby rasa xgerak, ibu lesu, pedih ulu hati, migrain. berbuka ja ibu. nnt ganti dan byr fidyah ja.

betul...sy 16w++, hb low, 1st sy puasa penuh tp menjelang kul 3ptg, ari2 kren smpi brbuka...mmg sakit sgt..jdi esok nya mmg check up, sy gtau dktor, dktor kata better xpuasa dlu, nt ganti puasa n fidyah la lpas brsalin sbb, sy pun ada history gugur..mmg bimbang berlaku lgi...jdi sy syg baby dlm kandungan, insyaAllah lepas hbis pantang nt, terus start puasa🤲

Sy 16 week masih bertahan.. Tp dah mula rasa sakit kepala.. Harap2 dpt tahan smpai berbuka 😇

sy 18 week..masih puasa..xde rasa lapar sgt...bby dh start gerak mcm bepusing2 sikit

sy 17w4d tp KLU hujung2 nak berbuka sakit kepala Smpai lehar masih blh tahan juga..

Soalan popular

Artikel Berkaitan