16 Balas

Saya bulan 9 jugak, terfikir nk ambik swasta tapi takut tetiba kena czer dan saya pun ada masalah kesihatan lain, jadi mesti kena refer kerajaan jugak sebab dorang ada pakar, cuma kerajaan ni dari segi layanan jela ada okay ada yang tak okay, kita doa je harap baby mudah keluar dan dapat nurse2 dan doktor2 yg baik2,, saya pun ada gl husband jadi free untuk hospital kerajaan, duit lebih saya belikan barang baby banyak2, untuk pantang dan lain2 😊

Kalau golongan B40 better pergi kerajaan je. Senang takpayah fikir nak tukar hospital cari pakar bila bersalin berisiko atau bersusah payah kumpul duit semata nak layanan baik hospital swasta. Rasa sakitnya tetap sama bersalin dekat mana2 pun. Kalau dari segi layanan tu kena gagah diri sikit la jangan manja sangat sbb kita B40 je. Kalau golongan T20 ok boleh silakan ke hospital swasta

sy pun masih dilema lagi hosp.serdang atau hosp putrajaya. tp sy dh book utk FPP putrajaya standby je. skrg 25weeks. next week baru dpt date utk check up dkt serdang sbb 1st baby bersalin sana..amek FPP sbb nk husband skali stay cuma tu ikut kekosongan bilik huhu tp still kena byr harga sama walaupun xdpt wad executive.

Saya pun 1st mom..tapi saya confuse nak bersalin HKL(HTA) atau Ampang 😅tapi saya dan suami memang decide nak bersalin gov,duit extra sikit saya amik package berpantang..apa pun semua terpulang pada puan dan suami..mungkin ada orang lain lain pandangan :)

Due date yang sama. Insyaa Allah

sy insha Allah gov je. Duit lebih saya book CL, my mom kata lagi penting penjagaan lepas pantang , emosi post partum depression apa semua lagi.. Tapi kalau awk ada duit lebih apa salahnya, makesure extra ya 10K keatas incase emergency ceaser

kalau ada extra duit pegilah swsta. tapi kalau sy spend lebih dkt CL. hosp tu bayar mahal-2 duduk sehari dua je 😅 yang pantang ni haaa sebulan lebih 😂 tpi kalau mampu dua dua buatlahq

sy due bln 9 anak 2nd mmg akan bersalin kt kerajaan je la.. anak 1st 5 hari duduk hospital free je sbb husband kerja gov.. hari tu dpt ward kelas 2.. doc dan nurse pn semua baik²..

saya pon due bulan 9...juga...14/9.....saya lebih suka kerajaan...sbp...dari ank sulung sampai yg nonbor 4 ini saya lebih suka kerajaan...tambah2 pulak di hospital ipoh.....

Hi, kalau nak bersalin swast, better awak prepare duit utk czer sekali takut kemungkinan kena czer. Sy inshaa Allah bersalin gov bulan 9 ni n sy ambik CL lepas bersalin.

Betul2 hehehe Semoga dipermudahkan urusan 🥰

terpulang pada duit dalam poket sis. tengop tahap ketebalan dia cemana. boleh je beranak mane2 asalkan baby dgn maknye selamat je

Soalan popular

Artikel Berkaitan