7 Balas

Saya bersalin overdue dulu sakit start pagi pastu tengahari cek baru 2 cm mintak balik dulu sebab katil penuh,jenuh menunggu 😄 tetiba rasa nak balik dulu padahal festime kot..menahan lah sakit tu sampai pukul 3 pagi baru terasa tak tahan sgt pegi semula dah 6cm ,labour room pulak penuh kene tunggu sekejap,masuk masuk takdan tukar baju,barang misi takdan prepare lagi tetiba nak push dah alhamdulillah selamat belake..6cm nak ke 10 tu sekejap je

haah sis betul .. klau 6cm tuu mmg kjp je full .. sy 2cm 3hari stuck .. induce belon bru naik 4cm, induce kli ke2 bru naik 5cm .. dri 5cm ke full tuu xsmpai sejam pun ..

Sya wktu 38 minggu ada bukaan 2cm tapi doc bgi balik suruh tunggu bila ada tanda. Dan skrng 39 minggu msi menanti kalau ada ap2 tanda . Kalau ank first doc inform memang mengambil masa yg lama tapi sya tdk psti lain org mcm mna .

Alhamdulillah sya dh selamat bersalin. Sya 35week bukaan 2cm kena tahan wad. 2 hari dkt hospital lepas tu bersalin . baby nk keluar awal.

mmg xboleh la cita dia mommy .. sbb dh ckup bulan n dh ada bukaan .. sy pernah warded 37w tp boleh blik sbb xde bukaan lgi ..

klu 38week sllunya klu dh ada bukaan 2 atau 3cm mmg dorg dh tahan wad. sy dlu 35week bukaan 3cm trus xdpt balik🤭 mngis juga kdg2 sbb rindu ke anak kt umah. tpi hri2 dorg cek jalan, msuk 36week dh 5cm, kena tolak LR. tpi induce 🥹. doalh byk2 moga bersalin tnpa induce. sbb 2 anak brsalin tnpa induce, 2lgi brsalin kena induce. yg psti sakit contraction secara alami lebih mudah nk jaga pernafasan msa meneran, klu scara paksaan ni gigil sakitnya lebih perit sikit. apa2 pn smoga d permudahkn sgla urusan sis brsalin. sy ni pn tggu nk brsalin ank ke 5, over due dh ni xde tanda apa2 lgi.😄

Saya bukaan baru 1cm alhamdulillah doc bagi balik dulu🥹 klw 5hb still tk bersalin kita kena serah diri dah🤧

saya ada bukaan dah 38 weeks tapi 1cm. Dr suruh balik dulu. memandang rumah dan hospital tak jauh mana

tapi rumah saye nk ke hospital besor,jauh,dekat 1jam,itu blom dgn jem lagi..

boleh minta, kena sign borang AOR.

first pregnancy ke? selalunya dari 2cm nak ke 6cm makan berjam, ada orang berhari berminggu stay dekat 2cm. dari 6cm ke 10cm tu yg selalunya laju. awak dah ada regular contractions ke? kenapa doktor check and tahu dah 2cm?

Soalan popular

Artikel Berkaitan