10 Balas

klau sy, sy letak ice dkat tengkuk, tepi dahi letak koyok. jgn la tampal sebesar alam, kecik je dh la.. hahahahahahaha.. kalau husband sy, dia letak ice dkat tengkuk lps tu dia rendamkan skali kaki sy dgn air suam lps tu nnt dia tolong sapukan krim panas dkat blakang. krim panas tu dpat dkat kk.. sy tak tau nama apa, dalam bekas putih je dia letak🤣 cuba la.. InsyaAllah lega

TapFluencer

saya start week 12 asyik sakit kepala sampai lah sekarang week 14. kena urut sikit lepastu rehat/tidur. pergi jumpa doc, doc suruh makan panadol. ubat lain tak bagi makan sebab nanti bg effect kat baby. alternatif lain yg doc bg, boleh try essential oil @ apa² bauan yang kita suka untuk kurangkan sakit kepala. kalau larat mandi, boleh pergi mandi.

Saya start 12 weeks sampai lah 18 weeks mmg hari hari sakit kepala. Neobun tu dah macam menda wajib pakai kat dahi 🥲 Alhamdulillah masuk je 19 weeks dah hilang. Saya rasa tu salah satu alahan. Bersabar ya sis demi baby 🥰

saya pun pernah jugaaaa, sejak pregnant baru terasa yg amat sakit kepala dari tghari sampai ke malam. tapi minta suami urut urutkan kepala-bahu baruu lega😄😭 start 10w skrg dh 14 pun kdg kdg dtg juga

Sy dlu sakit kepala smpai migrain.. rupanya x sesuai mkn obimin.. tukar ke iberet, alhamdulillah serasi dan x pernah sakit kepala dh.. kadang tngok jgk kesesuaian vitamin dan pemakanan kte

VIP Member

sya kena time 13w-19w .. sya ambik tuala then rendam dlm air panas suam .. dhtu letak dkt kepala .. mmg sya tertdo lepas pakai mcmtu .. dah bgun bru ok rasa skit kepala tu ..

Saya pernah jadi macam awak, saya panaskan susu segar dan letak halia. Lepas minum tu alhamdulillah lega dah. Letak minyak angin juga dekat tapak kaki.

Yg boleh ambik adalah panadol sis...tpi better pergi tnya dr yg cek sis...mcm sy ari to demam dan batuk truk...mereka bagi panadol dan ubat batuk..

kalau tak okay g hospital awak. saya masa baru lagi sakit cmtuh mmg suruh husband urut n tidur je. skrg jadi balik baru berani makan ubat. 😅 .

sis dah check bp x? kdg2 takot bp naik

Soalan popular

Artikel Berkaitan