βœ•

7 Balas

Makan je. Cukup buat skli rasa. Nk makan slalu bleh je smggu skli atau sbulan skli je . Sy 1st trimester alahan kuat , lalu makan yang pedas2 ramen je . Bukan meggi kari biasa πŸ˜‚. Smggu tu 3x makan . Tk lalu minum air lain kcuali air mineral je . Air kencing ok xde mslh. Masuk 2nd tri ni jd kurang dh makan mee segera. Suka makan nasi skli shri + air manis. Cuma kena balance laa dgn air mineral ok. Lebihkan air kosong dlm badan. Nanti hb low , air ketuban sikit . Badan lesu.

Klau kerap mkn megi result kencing x cantik . Ada trace protein. Sy lah tu msa 1st trim kerap sgt mkn megi sbb alahan. Megi saja yg lalu kt tekak, skrg sy x mkn dh, tkut kencing kotor pastu nt kena ulang alik 2 mnggu tmujnji doktor

23 weeks dah

Saya makan aje sis. Kadang teringin sangat nak makan. Yang penting, air rebusan pertama tu buang dulu and perencah kurangkan sikit. Boleh tambah sayur sayuran sikit.

Saya pregnant anak pertama kerap makan meggi. Kluar anak pramatang. Dgn preeclampsia sbb tak jaga makan. Anak kedua. Saya taknak dah makan semua tu

Meggi pregnant or tak mmg tak elok. Tapi kalau awak nak, makan je. Sbb saya pun kadang2 tekak nak meggi. Pedas2 panas tu πŸ˜‹πŸ˜‹πŸ˜‹

maggie mcm kita tau mmg tak elok even tak preg. pun. tapi kalau kata awak mmg teringin ,bole nak rasa . tapi jgn byk la.

itula,teringin pula. huhu. terima kasih awak

Saya seminggu sekali mesti cari Maggie. Pregnant anak kedua ni kerap makan Maggie πŸ˜…

saya pun sama mmg nak makan maggie gorengπŸ˜‚πŸ˜‚ kerap

Soalan popular

Artikel Berkaitan