5 Balas

try pegi emergency, sy baru je bersalin 5 hari lalu, masa 39week 2day.. xturun tanda coklat lendir, masa tu baru baik dri demam jdi kerap ke tandas, ingat sbb demam, byk kencing, petang tu mula la sakit contraction 5 minit sekali pastu hilang kejap, malam tu smbung contraction lagi, pakai pad, turun tanda coklat, gerak hospital kat emergency, cek jalan baru 2cm, admit ward, masa tu kerap jugak ke tandas dan contraction, bila dh sehari sakit, turun labor room, cek jalan 3cm, mmg masa tu menggelupur atas katil selama 2jam, kencing pun kat situ, last sekali kena emergency czer, turn out baby dah stress dan air ketuban pun dah kurg, jadi jalan dh xboleh buka

Hai, kalau ikutkan pengalaman saya, misi or dr ada bgtahu kalau ada turun tanda spotting cepat2 pergi hosp. Mcm saya haritu ada turun lendir warna coklat time siang, saya pergi hosp lpstu dr check and dr ckp takde apa dia suruh balik. Then malam tu juga, ada turun darah, saya risau jadi apa2 kat kandungan saya, so sy terus pergi hosp semula. Dr check rupanya dah bukaan 2cm, jd saya kena tahan wad. Kalau ikut saya, saya pergi je hosp. Biarla nnt dr suruh balik ke apa ke at least kita check and peka dgn kandungan kita. Terpulang kpd mommy. Hopefully selamat and takde apa2😊

Kalau misi di kwsn saya inform tunggu contraction makin kerap baru pergi hosp. Kalau turun spotting sikit pun takperlu, tunggu ada darah byk sbb nanti dkt hosp, kena byk kali check bukaan & suruh balik rmh kalau bukaan masih sikit. Tapi kalau mommy rasa tak sedap hati takda masalah boleh pergi check. Semoga dipermudahkan urusan ya 😊

pergi la hospital, atleast doctor boleh check awak. xnk pergi hospital, boleh pergi klinik luar utk check.

smlm saya kne seluk pastu dia bgi balik ni bru kuar lendir cmpor coklat tgh fkir nak g hospital ke tknk

Soalan popular

Artikel Berkaitan