12 Balas

cuba cari supplement buah delima ni dekat kedai yg jual makanan sunnah ..kawan sy jugak hb mcm awk ..Alhamdulillah da cantik hb dia..bergantung pada badan msing2 ..tak salah kalau nak cuba..sy pun baru cuba.. sy kena tunggu kputusan bulan depan baru tahu..harap2 naik la hb..

alhamdulillah

sy dah lama skip ubat sbb malas 😆 amalkan makan apa2 pon tak. tp alhamdulillah hb maintain cantik je. sy rasa sbb sy makan daging kot. sbb yg sy perasan kalau sy makan daging beberapa hari sblm check up hb sy maintain atas 13. kalau tak makan dia drop sikit jd 12 smtg.

risau jugak kalau skip ubat tu, sbb walau nampak ibu macam ok, tapi nanti ada kemungkinan baby bantut. ( badan ada masalah nak serap nutrient) ni dari cerita k ipar yang terpaksa beranak awal sebab babynya kecil ,tak serap nutrient.ibu tak ada masalah kesihatan pon

masa saya kurang hb nurse dan doktor suruh saya stop minum air teh tarik,kopi dan milo tapi memang nampak sangat ketara sebelum ni 10.5 lepastu saya check lagi dah naik 11.0 bila saya stop minum semua air yang nurse dan doktor cakap tu

makan buah naga, sayur bayam dan hati ayam sis. saya pun check up yg lepas sebulan lepas la 11.4 saya tkut turun lg saya makan buah naga dan sayur bayam, ayam pun saya makan juga hari2, tadi check up naik 13.1 dah. sis cubala.

cuba mkn supplement ganilia pg sblm breakfast..nk minum susu calla milk tgh hari..mlm mkn zincofer lps 2 jam dinner...dgn sy menjadi..dr 10.7 naik 11.7..

Mcm sy minum gn air lemon , saffron utk naikkan hb. Alhamdulillah mmg berkesan utk sy la. Tp boleh je kalau puan nak cuba dlu .

cuba makan kerang 2 hari berturut turut sblm checkup. sy try haritu hb naik dari hb 9.5 ke 10.7. checkup setiap 2mggu sbb hb low jgk.

Boleh cuba ni nanti. Thankyouuu

cuba makan daging kambing...Sy tiap kali Mo cek darah akan mkn daging kambing mlm n pagi sbelom pigi hospital...

sy hr 2 drop 9.4 pas 2 next checkp naik 11.6 sy mkn ubt bran appeton..sy minm ngan i buah..bykkn mkn dagg,

Boleh try makan sayur bayam merah dgn kerang sis. Makan buah oren InsyaAllah naik nanti tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan