7 Balas

hi. awal bulan i sama macam you tapi bukan darah just spotting brown but boleh tahan banyak juga. same goes with you doc kata maybe janin menjadi maybe tak. and bila i bergerak or berjalan or do something memang akan keluar. so i take rest few weeks and consume ubat duphaston tu and around 5 days dah stop. so you monitor dulu bleeding you tengok sama ada kurang or tak. sometimes tak semestinya if bleeding janin tak survive. but incase tetibe keluar heavy bleeding you terus refer emergency la untuk tengok your condition.

Saya ada scan tp just lewat 2 minggu tp doc kata okay lagi..

Sy last week pun ade keluar darah, fresh blood. Masa tu tak buat ape pun, duduk je dekat ofis, bila pegi toilet tengok ade darah banyak jugak. Terus pergi klinik, dr scan ape semua n bagi duphaston. Esoknya tu ade keluar spotting sikit. Then lepastu dh okay. Tapi dr memang tak suggest sy buat kerja² rumah, masak pun tak. Sy just bed rest utk 2 hari tu je, then kerja mcm biasa. Ni tunggu appointment next week utk scan baby semula.

saya pernah ada macam ini masa 4 weeks dan Doc bagi duphaston. memang kena rehat banyak2, kalau boleh jangan buat apa2 kerja. untuk saya dalam masa 2 minggu dah stop,kandungan pun okay. tapi kalau darah yang boleh penuh 1 panty liner better check kat hospital

yes.. sekarang dah 11 week. kandungan baik. saya still continue makan duphaston. doc advice makan sampai 12 weeks

Sama sy pon ad spotting bleeding jgk g check klinik sbb baru 6 ww pregnt tibe ² kluar mcm gumpalan drh period tp tk besar.. g scan doktr kata bby ad lg kene repeat scan 2 ww lg utk pastikn heartbeat bby and dia bg duphaston jgk

take a rest cik dan klu ada spot better rujuk hospital tkt kita ada tumpah darah..i pun prnh mcm tu masa kandungan pertama

sy dri kndgn 5w bleeding...sy bedrest smpai kndgn 2 bln lbh..dan bleeding pun stop..smuanye baik2 shj..

Tapi sis ada rasa sakit tk bawah abdoment ke bleeding je

Semoga dipermudahkan urusan kita mummy2 to be semuanya aminnnn

Soalan popular

Artikel Berkaitan