7 Balas

xdelah sis mmg xelok ibu mgndung Duk sorg2...mcm Sy pun pjj dgn suami skrg tgh mgndung anak ke 2... sedih jugak tpi ni yg trbaik tuk baby...sbb sy bnyk appointment di hospital Dan klinik... nk pergi sorg2 jauhh kalau dgn tmpt tggal Kmi suami isteri dgn anak yg sulung umur 3 tahun lagi...kalau msuk ward xde sapnk tgkkn anak slung Sy tu....last2 sy balik Duk kg dgn mak ayah sy... at least ada yg boleh tlong jaga anak sy... suami balik weekends je... Sian jugak asyik mkn mknan beli je ..tp xlama pun 9 bulan + pantang 3 bulan je...nnt sy balik boleh urus rumah, anak & suami semula...

in syaa allah.. sy cube.. trima kasih korang 💞 .. sgt² bg aura positif ..

Saya pon sama. Rumah sewa sunyi. Anak dah biasa membesar dengan mak saya & adik adik. Dah biasa suasana meriah. Bila tinggal jauh, dia banyak rasa sunyi. Saya jadi kesian sampai saya depresi. Sekarang saya pregnant anak 2nd & saya decide nak tinggal dengan mak buat sementara untuk pulih semangat saya disamping meriahkan lagi hidup anak saya. Suami memula terasa tp alhamdulillah sekarang dia okay. Mak mertua pon takde tanya macam macam. Alhamdulillah semua memahami

awal tu sy depress jugak.. sbb tu sy nk dduk dgn mak sy . bersyukurnye dpt mak mentua yg memahami..

CM Sya sis waktu gandung xlh dok seorg2 fkir bukan2 rsa ketakutan termenung sahaja Smpai menangis2 alahan truk Sya Sruh suami hntr rumah mak dkt2 3 bulan Sya stay sna alhamdulillah suami ok je mertua pn ok biasa org kata anxiety n

trima kasih awak... 💞

mgkin ade sesuatu KT rumah sewa Tu puan.. lgi2 klu waktu mgrib pintu tingkap semua kne tutup..bkn shja bdk2 diganggu.. perempuan mgdung pon akn mnjdi sasaran..puan kne berteman..apa Kata puan ajak mak duduk skli tmn puan dirumah..

insyaAllah.. Doa semoge Allah permudahkan..Niat utk jage suami..mak sy xsakit..cume DH Tua..85 thn DH..nnt bile sy brnk biasanya sy bg spupu yg mak sy jge jgk ms kecik2 dulu tlg jge mak sy ms sy dlm pantang

kalau awk rasa rumah tu ada sesuatu mungkin kena panggil ustaz... sbb nanti lepas bersalin awk nak bawak bayi masuk... risau ada gangguan... mungkin awk pun boleh ikut sekali ke rumah kalau rumah rasa sunyi buka surah2...

rumah takde masalah.. cuma saya yg perlukan kawan untuk berbual.. sbb sy org nye jenis suka bergaul.. bile dduk sorang².. terasa sgt sunyi.. surah mmg akan psg 24jam..

panggillah ustaz utk 'tawarkan' rumah tu. betul apa yg mak mertua kata. jaga hubungan suami isteri. Ni baru hamil. nanti dah ada anak, biasakan diri berdikari.

ooo macam tu. Anggaplah teguran membina. Adjust lah mana2 yg boleh bg harmoni

TapFluencer

tiada masalah kata² pihak lain selain suami/ isteri atau anak dlm sebuah keluarga. abaikan. teruskan saja dengan apa yang telah anda dan suami persetujui.

Husb jenis turut kata ape yg mak dia ckp.. klau x turut.. dye rase bersalah.. xpe.. sy cube bertolak ansur.. in syaa allah.. doakan sy dan bby happy² je walaupon dlm keadaan yg x mengizin kan.. 💞

Soalan popular

Artikel Berkaitan