8 Balas

Hi sis sy share pengalaman sy, doc bg tempoh 2weeks utk kantung turun sendiri. Dlm tempoh 2weeks mmg dah bleeding mcm period xde rasa sakit pape. Hari yg darah ketul2 keluar mcm air pancut tu, dari pagi sy rasa senggugut. So ptg tu darah semua keluar tp kantung masih tertinggal kt dlm. Pastu terus pergi emergency doc scan kata kantung msih dlm rahim then doc keluar kan sendiri guna muncung itik. Sy pun masa tu xtahu rupa kantung tu mcmmana.. Nasib baik sy terus pergi emergency bwk darah2 ketul tu njuk kt doc. Then doc akan inject ubat kecut rahim & bagi mc. So awk make sure bila nk keluar darah ketul2 kene pegi emergency utk sahkan kantung dah keluar. Moga awk kuat💪🏻

Alhamdulillah, 02/10/2022 jam 6.35am saya rasa mcm ada sesuatu nak keluar. saya pergi blik air n teran sikit, keluar kantung bersama darah beku. tapi malam sebelum nya saya alami contraction, sakit bahgian ari2 mcm sengugut n keluar air ketuban. rupanya wktu pagi kantung nya keluar. saya x perlu dnc.. alhamdulillah..

Saya pernah sekali keguguran pada bulan 4. Masa tu memang sakit sangat perut ni. Sakit yang lain macam. Malam tu, suami ajak saya baca yassin untuk kurangkan rasa sakit tu. Sekali dengan air yassin. Sebelum tidur, saya minum air yassin tu. Sambil usap perut dan berkata sendiri, “Andai ini takdirnya, aku redha. Kurangkan segala kesakitan aku. Permudahkan segala urusan ku..” Lepas je minum air yassin, terasa nak pergi toilet. And pada masa tu laa ketulan tu keluar dengan sendirinya…sedih memang sedih..tapi kena kuat semangat..percaya dengan rezeki Allah nak bagi nanti..insyaAllah semoga segala urusan awak dipermudahkan 🥰💪🏻

alhamdulillah kantung saya dah turun sendiri.. cuma masa scan ada sedikit sisa. doktor korek guna muncung itik tapi tak perlu dnc...

sama kes mcm saya skrg.. Dr sahkan missed miscarriage time 8w, Dr bagi masa 2 mggu utk confirmkan if betul missed miscarriage.. tapi 28/9 dah keluar keputihan + darah mcm tu, tapi kena lap pakai tisu baru nampak tu.. 29/9, spotting sikit je.. pun sama kena lap jugak tisu jugak baru perasan.. since 27/9 start sakit mcm senggugut, tapi sakit² manja je.. tapi 30/9 dah takde keluar apa² ~ appointment saya 5/10..

Update (6/10/2022): 4/10/2022, 6:30pm - 7:46pm - sakit contraction selang 4² minit dgn tempoh sakit selama 1 minit 4/10/2022, 7:46pm - 8:34pm - sakit contraction yg teramat selang 2² minit dgn tempoh sakit selama 1 minit (time ni sakit yg amat sampai rasa nak pengsan, dah rasa pitam time ni) 4/10/2022, 8:36pm - 8:39pm - sakit contraction yg teramat amat amat amat amat amat sgt sepanjang 8:36pm - 8:39pm (sumpah yg ni lagiiiii sakit contraction dia 😭😭😭 sampai terguling guling dlm kereta 😭😭) time ni dah otw ke Emergency sebab dah nak pengsan, badan menggigil dah.. mmg rasa mcm ada something keluar selepas 8:39pm, ingatkan ketulan darah.. rupanya kandungan saya dah keluar 😭 then sampai d emergency, nurse suruh husband baringkan saya kat tilam.. time ni dah tak rasa sakit langsung ~ Dr scan baby dah kat depan pintu rahim, dah kat hujung² pintu rahim.. Dr just korek sahaja keluarkan baby, Dr tunjuk yg kantung dah d keluarkan 😢😭 Dr scan rahim clear & tak perlu D&C, Alhamdulillah Alhamdulilla

sama la mcm saya..tdi pgi p check dkt klinik swasta dkter sahkan tkda heartbeat..trus ke hspital check melalui bwah pn tak npk heart beat jgk.. kalau bkn rezeki hati ni redha dgn ketentuan Allah..tpi hrap sgt biar janin keluar di rumah..rasa tkot plk nk kena cuci.. n mlas nk warded dkt wad..nk kena tngai anak plk..kesian kt dia.. hmm moga Allah mudahkan urusan kita semua..aamiin

aah awak. saya takut kena cuci.. tp setakat ni kantung belum keluar lg..

sy pernah kena dnc.. sakitnye mcm kne rentap isi dalm perut ni.. dah la tkde bius.. allah sahaja yg tahu

😢😢😢 saya dengar hospital kerajaan ada yg x bius

hi awak.. awak ada tanda2 ke missed carriage tu? contoh macam hilang alahan mengandung ke cane?

ohh.. dulu masa first pregnant, sy pon missed miscarriage jugak, baby stop develop at 7w.. sy tak perasan pon tanda2 tu hilang, tapi suami yg perasan.. dia kata sy macam tiba2 jadi energetic.. yg ni sy mengandung lagi, jadi risau.. takut perkara sama berulang.. semoga ada rezeki lagi buat kita semua.. aminnn..

boleh terus pegi kecemasan.. nnti diorang akn bntu awk kluarkan darah darah tu smpai hbis

tulah mmg tengah rasa mcm contraction ni selagi x keluar habis mmg sakit

Takut baca ni semua.. Saya masih awal kehamilan😢

saya kena covid masa 28/8.. saya x pasti sama ada effect covid tu yang menyebabkan kandungan saya stop berkembang.. atau memang ditakdirkan baby tu bukan rezeki saya. semoga urusan awak juga dipermudahkan..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan