6 Balas

Sy pun overdue mummy masa bulan 7 tu.. 40 weeks 1 day... Anak first mmg cmtu.. Dia awal seminggu or lambat seminggu. Bykkan communicate dengan baby.. Minta keluar awal.. Syok sangat tu duk dalam perut mummy dia.. Blm puas nak berenang... Fikir positif je mummy...sy haritu buat kerja rumah... Dan berjalan ke mall.. Mmg tawaf abes.. Last2 esok xselesa.. Kerap contraction... Dan pergi ke hosp.. Bukaan dah 4cm...jgn risau mummy..

lega sikit dgr sis ckp mcm tu .. tp saya asik berjalan naik bukit semua kms rumah mcm2 mlm td je kejap sakitnya bhgian perut dan kebawah tp hr ni belum ad tanda2 lg nk bersalin .. sedihnya ad 2 hr je lg 😫 mintak doa kan saya dipermudah kan dan cepat bukaan senang nk bersalin baby sihat dan selmt ..

induce sakit sis mcm kena hiris² menahan sakit di bilik brsalin selagi xbuka 10cm selgi tu kita sakit apa lgi bila ctg melekat saja di perut ,,, saya overdue 40 2hari

samalah sis saya pon takde apa apa tanda lagi edd esok (5/9) setakat mengeras kejap kejap tu ada la tapi tak sakit sangat pon..apa apa pon semoga selamat bersalin nanti☺️

terima kasih sis moga sis jugak dipermudah kan urusan bersalin baby sihat dan mumy ny sihat ya sy kne serah diri 6/9 ni kalau bby x mau keluar 😫

eh due awak 31/8 ke?same la sy overdue jugak..anak second..sokey la.. hadap dengan enjoy je sis..sampai masa dia keluar jugak..don't worry

same la..sy dah selamat bersalin Harini

tak kisahlh overdue ke x.. harap bersalin dgn selamat..lgi satu..baby yg cukup bulan ni biasanya jarang sakit..😊

terima kasih sis bagi kata semangat .. semoga semuanya baik2 doa kan sy ye sis

Saya 39weeks 1day juga masih menunggu nak bersalin🥲 takut juga overdue

semoga urusan kita ibu2 mumy2 yang berjuang dipermudah kan baby dan mumy sihat cepat bukaanny senang bersalin amin2

Soalan popular

Artikel Berkaitan