2 Balas

Kalau anggaran pregnant dah 5 bulan, rasanya awak boleh terus buat details scan di swasta sekaligus utk confirmkan pregnancy kalau sah. Then terus pergi KKIA utk buka buku pink sbb kalau dah 5 bulan, kandungan dah membesar tu. Jangan lengah² kan lagi ya sbb kalau baby dah besar nanti kesian baby tak dpt rawatan atau vitamin yg secukupnya.

sama dgn sy, dah 4 bulan baru tahu prenant. sy takde loya atau pening. buat kerja berat2 jgk, nasib baby tak apa2. mcm tak percaya. pergi klinik swasta, dr scan sah prenant. lps scan baru rasa baby gerak2.

Sama saya pun takdea loya & pening. rasa nk muntah tuhh mungkin takdea,tapi mcm rasa loya ke sakit kepala kdg ada tapi ingat mcm takdea apa2 mungkin sbb tak mkn ke apa..skali check dh 5bulan pregnant,ya saya buat kerja berat2 jgk sbb taktahu pun yg diri saya ni hamil,mcm2 aktiviti lasak saya buat,jd saya pun taktahu keadaan baby dlm perut ni mcm mana. klu nk scan,apa scan yg patut saya buat ya..tapi saya sedar lh badan saya mcm berubah,perut membesar dll..

Soalan popular

Artikel Berkaitan