1 Balas

Kadang2 awak kena meluahkan juga apa yg dipendamkan utk legakan hati awak. Saya sarankan kalau awak belum bersedia utk luah kan pada org lain, awak berbual2 lah mengadu dgn baby awak. Dia dgr & boleh rasa mommy dia sedih. Anggap baby awak sebagai kekuatan awak utk awak teruskan hidup & awak akan terus kuat, stop sedih demi baby. Betul sis benda ni mmg boleh affect baby, jgn terbawa2 sgt ya & jgn makan sebarang ubat2 mental health illness melainkan dpt saranan doktor

Awak fikir yg baik2 ya sis. Saya pun pernah rasa sedih time pregnant, arwah ayah meninggal dunia tiba2 & tak sempat jumpa cucu pertama. Saya seorang je anak perempuan & rapat sgt dgn arwah dari kecik. Lepas kahwin saya pregnant arwah tak sabar nk jumpa cucu tp both pregnancies gugur & ectopic. Third pregnancy baru baby sihat elok sepanjang pregnant & arwah ckp excited nk jumpa baby. Sayangnya sebulan lepas dia ckp tu, meninggal pula. Saya selalu menangis & termenung juga tp lama2 saya kena kuatkan diri demi baby. Setiap ujian kita berbeza awak, saya harap awak pun kuat ya walau support system yg kita harapkan tak berapa nk membantu. Tp kita ada baby, nyawa lain dlm badan kita sendiri jd jadikan lah dia kekuatan 🤗

Soalan popular

Artikel Berkaitan