7 Balas

Saya pernah nak datang scan 6weeks, tapi Dr advise benda yg sama. Datang another two weeks untuk check. Sbb minimum yang nak nampak rahim dh betul kembang with janin inside would be on week ke 8 nanti. Kalau ada rezeki, insyaAllah boleh dengar heartbeat sekali heheheh. Jangan lupa, sebelum scan, tahan kencing yaaaa untuk scan tu lebih jelas

mungkin saya pun x minum air byk masa scan tu

sy dh 11 week.. masalah sy bila pregnant air liur sy bnyk. sy kerap meludah. ada sape2 alami mslh dgn sy..? ade petua x nk buat mcm mna..

jgn cuba 1 klinik , nk lebih accurate tvs bwah tu . sbb sy scan perut tk nmpk scan bwah bru terang 7 week dh dgr heart beat jnin dlm kntung .

okay ada masa nanti saya try scan kt klinik lain pula

saya hari tu scan 8minggu doc cakap samar² kena tunggu 31 nie scan Lagi semoga baik² shaja ya Allah . risau pun ada sebab pernah gugur .

kadang orang cakap ngadung nie lain² ada cakap cepat ada kata lmbt dia baik² jee percaya pada allah

Sama la saya scan tak nmpk janin masa 6w.. Nmpak kntung ja.. Pastu doc scan ikut bawah.. Nmpk jelas sekali heartbeat janin 😍

sama mcm saya. kena repeat 2mggu lps tu. alhamdulillah nampak bby n dgr jantung

sy scan 6w kantung saja ada. 9w baru ada janin dan heartbeat

Jadi kene sabar tunggu juga la ni. Dr. saya suruh tunggu sampai 11-12 weeks mcm tu baru besar senang nmpk katanya.

Soalan popular

Artikel Berkaitan