5 Balas

atas rahim.. klau kuat inshaAllah tahan.. klau x kuat mebi ada apa² jd.. klau sy preggy haritu doktor x galakkn bersama 1st trimester sbb kandungan masih lemah lg.. kwan sy ramai gugur sbb ada yg lpas bersama jd bleeding.. untuk elakkan sebarang kemungkinan doktor nasihatkn sy elakkn dahulu.. dh masuk 5 bulan lebih dkt 6 baru sy berani bersama..

pernah jd kt sy dulu...3 tahun yg lepas.masa 1 trimester

Bagi pendapat saya, it won’t leave any effect. Suami Saya pun did the same thing since saya was 1 week pregnancy sampai skrg 9 week pregnancy. Alhamdulilah nothing happened. Haha as allah mentioned our uterus is strong so insyallah everything will be ok.

berdasarkan pengalaman sy,baik puan elakkan,sy dah merasa dulu tahun 2019,menyesal tak dengar nasihat org keliling,tunggu sampai baby da besar 5 bulan ke atas baru boleh,tu pn kena perlahan² yea,benda macam ni kena banyak bincang dgn suami,

atas badan. alhamdulillah..sy masa tu dh 9w baru tahu preg, sebelum2 tu mmg lalui hidup mcm biasa je melasak sana sini..

Boleh je buang dalam. Cumanya jangan ganas2. Slow2 je. Bagus buang dalam. Jangan membazir 😆

Soalan popular

Artikel Berkaitan