6 Balas

sama sis sy last period 29/12/22, then 2 hari lalu sy pgi KK utk scan. ikut kiraan last period kandungan dah masuk 8 minggu. tp bila scan janin takde, kantung pn kira size 6week. so doctor assume sy miscarriage tp sy xda bleeding maybe blighted ovum. doctor sruh sy pgi poliklinik bt appt next jumpa pakar. tp nurse yg bg date tu kata next appt tu nak tgk sama ada kantung masi ada kat dalam atau kena bt D&C. if ada bleeding before date kena bg tu, nurse sruh pgi emergency sja. ni first pregnancy sy so sy blur, sy pgi klinik swasta bt TVS utk cnfirmation. sah mmg kantung kosong so sy tunggu sja smpai next appt dgn poliklinik tu.

thank you sis utk tips nya. sy pun hari2 doa spya dipermudahkan keluar tu spya tak sakit. doakan sy yaaa spya mudah mcm sis sbelum ni 🥹

sama mcm sye sis.. last period 26/12 sampai lah ke bulan 2 x period langsung.. ikut kiraan almost dh nk msuk 9week.. tapi bila p scan baru 5week. doc ckap proses persenyawaan tu lambat berlaku.. that's why lari sikit dari tarikh last period tu.. tpi its okey jee.. hritu sye scan sbb nk tgok heartbeat bby tpi bru 5w rupanya dan dpt tgok gak kantung dalam rahim dan doc suruh teruskan je mcm biasa. bnyakkan rehat.

Saya pun sama last period 18/12/22 tapi tak period sampai la bulan 2 kalau ikut kandungN dh 10wks cek upt awl bulan 1 negative hujung bulan 1 bru nampak line samar2 bulan 2 baru naik terang line tapi stil x nmpak kantung lagi kna ambik beta hcg. Cek drh bacaan 900+ kiraan 4mnggu tapi jarak 1mnggu nampak kantung je .. kena repeat lagi 2mnggu lps tu bru nmpak janin & heartbeat dia skli bru 7weeks . Saya lagi jauh lari tarikh period sebulan 🙈🙈 ada tak macam saya tak period sebulan tapi hamil juga ..??

ovulasi lmbt tu sis sbb tu doktor akn tanya period regular ke tak..mcm sy tiap bln dtg tp kdg lari sket..kdg 28 30 atau 33..so utk kalini sy last period 28/12 tp sy ovulasi pd hari ke 19 atau 20 yg mana cycle sy 33 hari atau 34..sy pantau guna opk..so mmg bila scan 2 mggu lps kandungan bru 6w2d sepatutnya dah 6w6d mse tu..so akn repeat this week.tp sy nk scan next week mse kndgn 9w..

Saya pun last period 27/12 dan alhmdulillah hari ini dah buat buku pink kita doakan semoga yang sedang menanti cepat2 dapat saya anak no 4 loya tak ada cuma bila lapar sikit angin cepat sngat masuk dan perut x berapa selesa time tidur susah tapi bila dah lelap rasa tak nak bangun

Alhamdulillah tahniah sye sepatutnya esok bukak buku pink tapi tdi scan dkt swasta baby bru 7w2d tkthu nk ckp ape dkt nurse kk esok🤣

Ovulasi lambat itu sebab baru 5/6w tapi takpe wak. Nanti scan doc boleh ukur weeks melalui scan. Tapi last period masih boleh diguna pakai. Congrats! Happy for you🫶🏻 saya last period 4/1 masih tak +ve upt. Hehe

mgkin awk lambat subur tu bila awk lekat upt masih samar n usia kandungan x samar ngan last period. tp xpe. tunggu baby besar sikit dlm 8-10 minggu pg scan nanti akan dapat due date berdasarkan scan.

Kalau ikutkan dari tarikh miss period now baby dh 8 minggu tapi tkthu la betul ke tidak 8minggu nye sbb sye ovulasi lambat 1/3 ni bru nk gi scan 2/3 klinik dh bagi tarikh untuk bukak buku pink

Soalan popular

Artikel Berkaitan