2 Balas

VIP Member

kebiasaan hospital kerjaan takboleh demand bilik. kecuali suami kerja gomen. auto dapat kelas 1. kalau bukan kerja gomen. hospital yang tetap kan bilik ikut kekosongan. macam saya waktu mengandung pernah tanya hospital serdang, bersalin nak bilik kelas 2 . tapi dorang tak bagi. kalau ada kekosongan je dorang bagi. waktu bersalin, dorang bagi saya bilik kelas 2 tanpa saya minta. charge ward kira kelas 3. bilik selesa ada aircond . 4 orang je dalam bilik. kalau kita yang req kelas 2 dan ada kekosongan kelas 2, automatik harga berubah menjadi kos bilik kelas 2. tapi kalau kita tak req apa apa, hospital tetapkan. kos akan jadi bilik kelas 3. tapi untuk kelas 1 memang utama untuk orang kerja gomen :)

better sis survey hosp yg mana sis nak bsalin. sy sblm ni ada g tny kat kaunter hasil hosp tmpt sy katanya bilik yg kita rekues tu bgantung pd kekosongan. bilik 1 tak semestinya gomen, tp org xgomen pn bole je aslkn mampu nak byr sb biasanya org gomen dorg pki surat GL. yup bilik 1 husb ataw sorg fam bole teman tidur dlm bilik tu smpi discharge. kos rawatan & closing pn bgantung dgn bilik mana kita ddk.

Soalan popular

Artikel Berkaitan