11 Balas

Sy punya pengalaman masa anak pertama dlu pun , keluar spotting sikit pastu drg cek bukaan bru 1 cm , dr suruh balik dlu . masa tu contraction ada tpi xsakit sngt . balik rumah singgah mamak jp makan , lepas mkn tu sakit contraction dah makin kerap pulak , sakit dy tu mmg xleh tahan sngt , terus ke hospital balik , cek bukaan bru 2cm tpi sakitnya xleh bawak bincang , mungkin sbb masa tu anak ptama ? hmm ntahlah . masa tu pukul 12tngh malam lebih , terus masuk wad . bersalin pukul 6 subuh . jaga je jarak contraction tu sis , lain org lain pengalamannya . baca tips2 utk cptkan bukaan jln tu dan doa bnyk2 , sy dlu ckp dngn baby dlm perut spya keluar cpt2 , xmoe lama2 kt hospital . semoga dipermudahkan bersalin , sis :)

Sy rasa contraction mlm tu cek bru 1cm . 3 pagi cek kua drh + lendir . Esok decide g hospitl . Sblm tu jln2 mall . Skali bukak pad penuh drh + lendir mcm ketul bsr . Terus g hospital cek 2cm. Cek in dri 7hb . 12hb bru beranak . 11hb pecah ketumban . Pasni dh tau dh . Pecah ketumban bru g hospital 😁 anak pertama ni ada 3 tanda tu pegi je hospital . Xpe xda pengalaman . Misi / doc xmrh pun . Klu dorg mrh ko sispa kan je . Pi lantak !

Pengalaman saya, 21/12 saya pergi hospital sebab ada keluar lendir campur darah. Kena seluk baru 2cm & doktor minta balik dulu. Lepas balik lendir darah makin banyak keluar & start rasa contraction on off. 24/12 saya datang semula hospital sebab contraction kuat 5 minit sekali tapi jalan masih 2cm & warded sebab contraction terlampau kuat . 25/12 jam 12.28AM Alhamdullilahh saya selamat bersalin.

Sama macam saya. Semalam kena seluk baru bukaan 1cm. Harini terasa sakit belakang. Sakit bahagian ari2 sikit je masih boleh bertahan. Doktor bagi tarikh 31/12 untuk serah diri kalau still tak ada rasa nak bersalin. Semoga allah permudahkan kita bersalin ya. #firstbaby

dah kene seluk baru dtg sakit contraction cumaa tk kerap .... insha'Allah Semoga Allah permudahkan Urusan kitaa ibu2 yang nk bersalinm❤️

depend awak. ada yg cepat ada juga yg lambat. cuba2 pujuk baby tengok. mcm sy 1st baby masa g hospital mmg dh 4cm. tp time tunggu nk bukaan jd makin besaq tu mmg doctor seluk byk kali jugak la. petang tu bersalin.

Sy kena seluk waktu scan baby dekat pakar 1 week 37. Kena seluk pagi 1cm doktor cakap dia tlg bukak jln jdi 2cm, malam tu dh warded, esoknya dah selamat melahirkan

harap harap saya macam tu lah, td dia tolong bukak terus dtg contraction kerap. normal kn? masih di ward ni

Saya first seluk minggu lepas 1cm. Tadi seluk lagi masih 1cm 🫠 lain orang lain kecepatan bukaan tu. Hari nie due date dan maybe baby nak keluar tahun depan. Hehe

saya semalam pun kene seluk 1cm doc suruh balik. pegi hospital sebb keluar keputihan dan ada darah . tak byk pun. harini masih layan2 lagi smbil dduk rumah.

Kalau saya dh tkut dh nk pg toilet membuang. 😂😂

VIP Member

Saya keluar darah pi hospital doctor check 1cm suruh balik dulu jalan jalan. Esoknya pagi dah pecah ketuban, 4 jam lepas tu dah bersalin.

boleh tahu tak seluk tu mcmna ye ..#firstmom jugak ..tgh tnggu hari je, tpi masih belum ada tanda2 nk bersalin

Doc masukkan jari dlm bukaan jalan tu utk tau dh berapa cm

Soalan popular

Artikel Berkaitan