βœ•

7 Balas

normal sis..sye pon 8w smpai 10w mabok truk..xleh nk buat keje..asyik nk bring je...pastu loye lg...tp genap 10w tu trus da x mabok...baby alhmdulillah ok je...aslong kite positif..in shaa allah baby pon ok...tp skng sye genap 13w...huhu mabok loya blik...kdng dlm tido pon bole rse loya pening nk mnth...klau sis ad duit lbih bole je scn...mcm sye suri rumah...xleh nk scan swasta sllu..jd tawakal.jelaa...hrp2 baby ok...

okay sis thank you for sharing. Tu la maybe normal la kot. harap takde ape2 ..

saya pun 11 weeks, tapi loya still ada and buatkan nak muntah 😩 klau sblum ni mmg berangin, pgi pgi sendawa bnyk smpai muntah. since dah 11 week ni tkde angin. tapi tu laa makan still tak bnyak yg lalu, hrp tk brpnjngan laa alahan ni

terbalik dengan saya. saya awalΒ² takde alahan langsung skrg baru start. makan pon x boleh bykΒ² jugak tapi cepat lapar. tapi perut sampai skrg bloated org tegur mcm dah pregnant 4 5 bulan πŸ˜…

Untung sis 11weeks dah hbs alahan . Sy dlu pregnant smpai 20weeks trperap d rumah je sbb alah teruk. Skrg 10weeks risau alahan sama pjg mcm dlu 😭

a’ah. Tpi bila dngar org bnyak masih lagi alahan tu yg sy risau kenapa sya pulak makin kurang πŸ˜… tpi malam2 skarang ni pandai pulak ada rasa mual2 balik , baru je nak risau knapa takda alahan. ada lagi sikit2 rupanya

kalau kewangan takde halangan takde masalah nak scan byk kali. normal alahan dah hilang. syukur hilang dari ada sampai sepanjang mengandung

rasa ok sikit bila dah kurang alahan. cuma risau normal ke tak macam ni. dh rasa mcm org sihat betul2 , kalau sblum ni nak telan nasi pun susah. Kalau normal takpe πŸ˜… moga takde apa2 🀲🏻

saya pun . Alahan semakin berkurangan . Tapi jadi takut pula. Normal ke alahan berkurangan di usia kandungan 11weeks?

kan ? mungkin normal kot kalau sis pun sama macam sya. Tpi hari keesokkan tu tba2 dtg balik la rasa mual tu. tp tak teruk, sekjap2 je. cuma tu la, rmai ckap kalau tba2 hilang alahan kena check dgn doctor la . Tp ada yg kata normal. Harap2 takda pape lah . 🀲🏻

normal.. selagi xde bleeding so xde mslh apa2

Soalan popular

Artikel Berkaitan