7 Balas

masalah sama saya hadap dari first pregnancy. last week saya cuba tidur separa duduk. alas bantal, recline 45 darjah. tapi bila baca2, katanya tak elok untuk position baby. risau boleh sebabkan baby breech nanti. jadi saya tukar tidur mengiring semula. antara tips untuk kurangkan sakit2 tu, bantal yg kepit kat peha tu, kena tebal. kadang pregnancy pillow atau bantal biasa tak cukup. and make sure kepit dari celah kangkang sampai ke betis, kaki dua2 belah seeloknya selari. kalau tak bukak cukup besar atau kaki tak selari tu yg bawah tu sakit nanti. bila baring mengiring pun jangan 90 darjah betul2 menghadap sisi. sengetkan badan ke depan atau belakang sikit. kalau sengetkan ke belakang, tampung sikit dengan bantal, so kita macam bersandar kat bantal tu, tapi still mengiring. kalau baring betul2 atas pinggul tu yg buat pinggang sakit, kebas tu. boleh jugak buat senaman2 yg kuatkan otot pinggul dengan pelvic floor. mcm pelvic tilt, atau kepit bola/genggaman tangan kita antara dua lutut, squeeze, lepas. bridge pun bagus.

ohhhh terima kasih. nanti malam ni saya cuba.

sama dengan saya ... kadang2 suami tolak badan saya bila saya try nk terlentang... haha .. tgh malam bangun tulang bunyi krak2 😂 perit la .. tak sure solusinya macam mana hmm .. tpi saya dh 36w nak masuk 37w .. rasa mcam nk tidur duduk kt sofa 😅 dri 28w sakit bila tido . kadang2 tertido telentang juga .. tpi alhamdulillah baby ok smpai skrg , mungkin sebab saya terlentang kejap2 jeh

Normal sakit2 tu sis bila mengiring. Cuma sis Kena try selit2 bantal lagi sampai sis selesa. Jangan terlentang nnti bila perut makin besar sis pun akan sesak nafas, baby pun dlm bahaya. You can do it!

Cuba beli bantal untuk ibu mngandung , sy hari tu slalu sakit belakang bila bngun pagi tp sy beli bantal mngandung dkat shopee alhmdulillah dah tkda sakit belakang

ehh.. samaa.. hahaha.. saya belasah jugak tido terlentang.. alhamdulillah.. baby selamat je..

Guna pregnancy pillow sis. Saya kepit bantal kat kaki

Pakai maternity pillow untuk support

Soalan popular

Artikel Berkaitan