8 Balas

sy masa 27w naik 3kg. 58 ke 61kg. habiss kena tegur dgn nurse x kawal mkn😅. hari ni 29w timbang eh turun 1kg. tinggal 60kg. nurse pun tegur juga. kenapa turun😅. sy ckp kurang selera makan. padahal sy tgh kawal makan.ingat nk bagi naik sikit2 ehh malah turun sekilo😅

makan suku suku separuh sis.. nasi satu senduk rata je... saya naik 4 kg dalam masa sebulan.. kna tegur.. lepastu lekat gdm.. sekarang ni nak maintain kan berat je.. tapi mesti makan ikut masa.. breakfast.. lunch .. dinner .. dan snack time ..

sama sama

Saya pun macam sis, sekarang saya lebihkan protein. Amik nasi satu senduk je. Kadang sekali sehari je makan nasi lain tu amik buah ke roti biskut. InsyaAllah berat boleh maintain and tak naik mendadak.

Tq sis bagi tips. Inshaa allah saya akan cuba

Maaf bertanya, ada masalah ke kalau berat naik? Bukan baby akan ikut naik berat ke. Jd baby sihat n cukup berat? Maaf bertanya

Haritu saya pernah naik 4kg, then 5 hari berturut kena pi kk check bp sbb nurse kata takut kena sawan mengandung.

Kawal pemakanan sis kita dah hujung2 ni. Sy dah 36w doc ckp kawal jgn naik 1kg seminggu sbb sy dah start checkup seminggu 1x

Okay baik sis. Saya cuba😢

sy baru tadi c/up naik 6kg, nurse bagi masa 2 minggu untuk turun kan balik berat badan,sebelum minum air gula 🥲

Haritu saya dh minum air gula dah tpi tkdpt result lagi. Harap tk sangkut la gdm tu risau pulak

sy pun naik huhu 1.7kg smlm timbang 27w 5d😂 kena bebel kt doc gk huhu..bru nk start x mkn mlm haha..

tula sy pun mencuba jgk..hehe smlm dh berhasil hrp dpt thn mkn la next

tq up post ni sis. saya pun risau. makan makin banyak niii

Sama2 sis

Soalan popular

Artikel Berkaitan