6 Balas

saya amal minum teh botanical (teh pegaga)HPA. Time nak pi minum air gula saya rendam 4 uncang teh dlm satu bekas bewarna yg transparent. Memang nmpk mcm air masak. saya minum lepas minum air gula. Alhamdulillah bacaan masa minum 5.6 lepas tu bacaan turun jadi 4.2. Cubalah.. Pegaga mmg elok. selain kegunaan utk mengawal gula dlm darah ia juga baik utk kulit kita & kulit baby serta utk mencegah kuning baby. masa baby kuning pun saya minum teh herba pegaga HPA ja. kaedah yg sama rendam 4 uncang 1 mug & menyusu baby bagi kerap. Alhamdulillah kuning turun dgn cepat.

Bole try minum air rebusan daun pandan. walaupun sye sangkut gdm, bacaan awal sye x tinggi mcm kandungan sblum ni. dan sedara sye try, die x sangkut gdm pun. sye ni sangkut sbb mmg dr first pregnancy doc ckp badan sye susah nk kawal insulin jd gula naik turun je mcm roller coaster. padahal sye jaga mkn 🥹😬 gud luck la.. bole try ikhtiar, tp kalau sangkut jgak, jaga mkn je la at least on diet ok la drpd on ubat ke insulin .. semoga dipermudahkn urusan

Saya dah 2 kali minum air gula, alhamdulillah tak sangkut. 2-3 hari sebelum minum air gula tu time malam mak saya suruh minum air barli kosong atau air limau kasturi kosong. No sugar. Kalau perut tak tahan limau, minum barli. Ais or panas tak kisah. Boleh try mana tahu membantu kan hehe

Better jaga makan. Tp depends juga. Ada yg jaga makan pun sangkut & yg tak jaga pun ada yg tak sangkut. Tp seeloknya 4 5 hari sebelum minum air gula mmg kena kurangkan minum manis2. Playsafe sebab kita taktahu condition badan kita. Good luck mommy

saya mengandung kali kedua ni first time minum air gula. 2/3 hari sebelum minum saya makan buah epal hijau n air barli. tapi taktahu sama ada mmg saya xsangkut atau sbb sy makan buah tu 😅

Kalau takde keturunan tak perlu risau . Cuma perlu lebihkan air kosong je .

Soalan popular

Artikel Berkaitan